Win 2000prof i laptop bez CD

Witam

Mam mały kłopot posiadam laptopa fujitsu B2130 nie posiada on cd ani fdd i padł mi windows wyjołem dysk podłączyłem przejściówką do desktopa i zainstalowałem win2000 na desktopie się uruchamia po przełożeniu do laptopa nie chciał “brak pliku NTLDR” próby naprawy z cd i przekopiowania ntldr-a nie “uzdrowiły mi dysku”. Formatowałem dysk na desktopie )format c: /s) z dyskietki instalacyjnej '98 i przegrywałem system na desktopie “dos” się ładuje i widze kursor a w laptopie nic “błędny dysk”

I teraz najlepsze

żeby sprawdzić zainstalowałem linuxa mandrive 2007.1 na desktopie a potem wsadziłem dysk do FUJITSU i co system ruszył bez żadnych błędów i śmiga więc dysk i tasiemka sprawna.

Pomocy jak tu zainstalować win 2000?

:frowning:

Ja spróbowałbym uruchomić instalatora z cd i po skopiowaniu plików (gdy się resetuje - przed przełączeniem w tryb graficzny) przełączyć dysk, wcześniej na drugą partycję skopiować zawartość płyty instalacyjnej i kontynuować instalację z skopiowanych na drugą partycję danych. Nie mam pewności, czy się uda, ale warto spróbować.

to też sprawdzałem i pokazuje mi odrazu błąd brak NTLDR ale zobacze jeszcze raz.

Racja, tutaj wyskakiwał ten błąd. Czasami pomaga zmiana systemu plików na NTFS ( gdy był XP SP1 to takie błędy często pojawiały się przy instalacji na partycjach FAT, na NTFS znacznie rzadziej)

No i już sprawdzone nie działa :frowning: a linux w KDE czy GNOME to raczej na celeronie 400 za rewelacyjnie nie chodzi. jak to zainstalować win 2000