Win 2003 na śmieciu

Mam pytanie czy na moim śmieciu zadziałał by windows 2003 ?? ( Celeron 713 mhz, Riva TNT2 32 MB, 192 MB ram )

PS

jakie on ma wymagania i ile miejsca potrzebuje ?

PS 2

XP chodzi mi bardzo dobrze :lol:

http://www.microsoft.com/poland/windows … efault.htm

Czyli moge liczyć na to ze mi pójdzie ;]

A miałeś XP kiedyś? :slight_smile: Będzie mniej więcej chodził jak XP, a nawet lepiej :stuck_out_tongue:

Jak napisałem mam XP i jestem z nigo bardzo zadowolony mało błędów i lepiej gry mi chodzą a to niby dlacego :? nie wiem ale kiedyś mi informatyk powiedział ze systemy oprate na jądrze NT ( XP, 2000 ) lepiej zarządxzaja ramem itp ;] ogólnie są sprawniejsze, a jeśli psizecie że lepiej będzie działał z 2003 to sprawdze tą 160 dniowa wersje :slight_smile: a kiedyś hmm kto wie moze kupie pełną ;]

PS

dzięki !!

Chciałeś chyba napisać 180 dniową wersję :smiley: Co do Win2k3 wg mnie bardzo fajny :slight_smile: Stabilny i jeśli odpowiednio go skonfigurujemy możemy używać jako domowy komputer (gry, filmy itd) :stuck_out_tongue:

No właśnie chce do domu ;] Najprostsza wersja to chyba Standard Edition :? :smiley: A jak tak wymeiniacie jego zalety to aż mi slinak cieknie :lol:

aha jeszcze cos jeśli są jakieś problemy tak jak z balsterem w XP czy z grami to prosiłbym o linki do patchy ja sam poszukam na stronie microsoftu ale moge coś przeoczyć :slight_smile:

Standard Edition dostępny był wraz z gazetą PC World Komputer. Natomiast na http://windows2003.pl jest dostępna wersja trial Enterprise Edition. Co do konfiguracji polecam Ci ten artykuł: http://xp.net.pl/art/windows2003_workstation.html :lol:

Że co ?? !!

Tak, na płycie była wersja Trial :slight_smile: A cena gazetki coś ok 20 zł :stuck_out_tongue: Trzeba było tylko wygenerować klucz i korzystać 6 miesięcy z Windy :lol:

Rada, win 2003 jest skonfigurowany jako serwer, jeżeli nie znasz się na zmianach konfiguracji, możesz sobie nie poradzić. W wersji instalacyjnej pojdzie nawet na dużo słabszym sprzęcie.

Zaraz po instalacji, należy na dzień dobry włączyć usługi: grafa i dźwięk. resztę w miarę potrzeb.

We właściwościach systemu należy zmienić przydział zasobów na programy.

Na koniec, zmienić zabezpieczenia IE na sredni, bo nie poserfujesz po necie. Na początek to chyba wszystko.

ale zamotana ta koniguracja :? a znajde gdzieś opis do konfiguracji polskiej wersji windowsa 2003 ?? jeśli polska wersja istnieje :lol:

Niestety aktualnie nie używam Win2003 tak to bym Ci napisał co i jak wszystko dokładnie. Ja sam korzystałem z tego artykułu co Ci podałem.

I tak np.:

Start->Programs->Administrative Tools-> Services

Start->Wszystkie Programy->Narzędzia Administracyjne->Usługi

Nie jest to trudno do zrozumienia, tymbaridziej, że tam masz screeny :slight_smile:

a jeśli sterowniki zostaną zainstalowane w windowsie 98 i na niego zainstaluje 2003 to stery od dzwieku zostaną ?? Qrde ale to zamotane :frowning:

UPDATE

Czy to nbaprawde tak bardzo trudne czy przedstawione w takim zamotanym świetle ? Bo jak czytam to co wy piszecie to wydaje mi sie że kiedyś coś wiedziałem i sobie radziłem z każdym nowym windowsen ale teraz sądze ze nic nei wiem, ze to jakaś czarna magie, Zrozumiałe ze mam pprostu zainstalowac stery od karty i ustawić przyśpieszenia sprzętowe Direct3D OpenGL i Direct Draw i będzie miodzio ,…

mam polską wersję, taką ściągnąłem z serwera Billa.

A konfiguracja zależy od upodobań. Dlatego nikt Ci nie pomoże do końca.

Starałem się wybrać najwazniejsze pozycje.

Po instalacji nie będzie dźwięku, a grafa na minimalnym poziomie, mimo zainstalowania sterowników. Dlatego NALEŻY włączyć te dwie podstawowe usługi.

Dodam jeszcze na marginesie, że po skonfigurowaniu, na 2003, chodziły gry, które nie działały na XP.

bolo6 ma racje - to podstawowe usługi, które trzeba włączyć a grafikę “podwyższyć” :slight_smile: Jak masz nagrywarkę to musisz uruchomić odpowiednią usługę, co do skanerów, drukarek, aparatów cyfrowych również. Później instalacja sterowników od XP gdyż do 2003 nie ma.

Czy to nbaprawde tak bardzo trudne czy przedstawione w takim zamotanym świetle ? Bo jak czytam to co wy piszecie to wydaje mi sie że kiedyś coś wiedziałem i sobie radziłem z każdym nowym windowsen ale teraz sądze ze nic nei wiem, ze to jakaś czarna magie, Zrozumiałe ze mam pprostu zainstalowac stery od karty i ustawić przyśpieszenia sprzętowe Direct3D OpenGL i Direct Draw i będzie miodzio ,…

a sterowniki moge zainstalować z płytki XP`eka ?? jeśli tak to wszystko jasne wiem co mam robić ale nei rozumiem tego z nagrywarką, nie wystarczy nero ??

To poprostu podstawowa konfiguracja, taka sama jak w każdej windzie jeśli eni ma sterów, czy tak ??

Co do Nagrywarki to musisz włączyć usługę Nagrywanie Dysków IMAPI - czy coś w tym stylu, dokładnie już nie pamętam. Później Nero i jest OK :slight_smile:

Co do grafiki to jeszcze ustawić należy ustawić pełne przyspieszenie sprzętowe dla grafiki :slight_smile:

No wiec tak na podsumowanie. Jaką wersje polecacie dla mojego komputera i do tego do czego mam zamiar używać tej windy.

Komputer: Celeron 713 mhz, 192 MB ram, Riva TNT2 32 MB

Do czego: poprostu do uzytku domowego, do używania netu i grania ;] właściwie do tego co moze robić każdy domowy użytkownik [użyszkodnik]. ( Zresztą mam 13 lat więc nie mam zamiaru otwierać firmy :stuck_out_tongue: )