Win 7 32 czy 64?

Witam. Co będzie dobrym rozwiązaniem win 32 czy win 64, chodzi o win 7 :slight_smile: oczywiście, jest sens instalowania win 64 jaka będzie różnica w działaniu itp, mój komp to Procek 1.8. x2 intel dual core pamięć 3 GB grafika radek 4850 asus 512.

Kompa używam, muzyka czasami film i gry.

Dzięki pozdrawiam…

przy 3 GB tylko x86. Dopiero od 4 GB wzwyż x64 (choć najsensowniej jest instalować x64 gdy ma się przynajmniej 6GB, gdyż jest to bardziej korzystne, z tego względu, że x64 bierze więcej zasobów. A Dzięki Sunrise Seven, na x86 możesz włączyć obsługę do 128 GB Ram)

A to dlaczego? Czy kiedy kolega będzie rozbudowywać RAM ma kupować nowy system?

Tylko czy to będzie zauważalna różnica?

a jest różnica między 32 a 64 bit ?

Przede wszystkim 32-bitowe systemy Windows obsługują do 3 GB pamięci RAM. Systemy 64-bitowe powinny niby lepiej wykorzystywać możliwości procesora 64-bitowego, jednak wykorzystuje je mała liczba programów. Między wersjami 32 i 64-bit jest niewielka różnica w wydajności, z korzyścią dla 32-bit.

to co brać win 7 32 czy 64 ja aż takim napalonym graczem nie jestem ani nie podkręcam kompa bo poco, dla moich potrzeb jest wystarczający :), gry śmigają na fulla 1680x1050, jedynie w co gram to moje gry to call of duty pes lub fifa i nfs. ale wersja 64 bit jest szybsza, szybciej przetwarza to wszystko :slight_smile: ??

Bardziej wydajna jest 32. Ale 64 jest bardziej przyszłościowa, bo obsługuje ponad 3 GB pamięci.

to chyba wezmę 32 :slight_smile: ale korci mnie ten 64 :slight_smile: tylko nie wiem jak będą te gry działały na 64 co pisałem wyżej. Mam kasę na Ultimate 32 i 64 bit :slight_smile: kiedyś na pewno sobie do łoże pamięci :).

Ja bym tam brał 64. Ale jak uważasz.

Kpc21jak będzie s tymi grami na 64 co pisałem wyżej :slight_smile: PES, CALL OF DUTY, FIFA, NFS.

Tylko bede miał problem bo mam taką karte muzyczną :slight_smile: http://www.komputronik.pl/index.php/pro … E_OEM.html

i na płycie nie ma sterów do win 7 :frowning:

Na stronie producenta powinny być, poza tym Windows 7 większość sterowników sam instaluje lub dociąga z Windows Update

64 oczywiście