Win 7 64 bit- stery, programy itp,

Na razie siedze na XP 32 bit. Jest ok, ale wnerwia mnie to, że czyta tylko 3 GB RAM, a mam 4. XP 64 bit jest po angilelsku, a nie chce ściągać podejrzanych spolszczeń z rumuńskich serwerów (wiecie o czym mówię :wink: ), Visty 64 nie chce, bo to Vista. Ciekawi mnie ten Windows 7, ma wyjść w styczniu 2010r, kiedy bedzie po polsku-zobaczymy. Ostrzę sobie zęby na niego, wersja oczywiście 64 bit. I tu moje pytanie: czy nie ma problemów z systemami 64 bit, czy są na nie stery do wszystkiego (chodzi o win 7) i czy odpale na tym starsze gry i programy, np. na windows 98? I jeszcze jedno: jaką wersję win 7 wybrać do domu? Bo sie nie orientuję teraz w wersjach. Eeh, dawniej to było dobrze: był windows xp pro albo home, ew. 64 bit i tyle. A teraz jest 10 wersji jednego systemu…

sterów do wszystkiego nie ma do żadnego systemu :stuck_out_tongue: , część gier odpalisz ale nie wszystkie, jest jedna wersja windows 7 czyli build 7000 ale pobierać już nie można

BTW

no fajne podejście Vista nie bo to Vista, polegasz na opiniach innych ??

nie instalowałeś, nie korzystałeś a ostrzysz zęby, nie no ok aby tak dalej a się przejedziesz…

Windows 7 beta jest super i naprawdę warto będzie go kupić :smiley:

bla bla bla nie polegam na opiniach innych, w ferie miałęm okazję popracować na Viście 2 tygodnie, do domu z ulgą na XP wróciłem

Hej!

Dlaczego? Możesz rozwinąć myśl i napisać dlaczego Vista jest taka ble? Bardzo mnie to ciekawi. Widać, że wiedzę o systemach masz ŻADNĄ, więc pewnie nie wykorzystałeś 1/50 możliwości systemu.

Sam przez długi czas używałem Visty x64 i byłem bardzo zadowolony z niej. Teraz siedzę sobie na W7 x64 i też jestem bardzo zadowolony, chociaż czasami kompatybilność niektórych programów kuleje, ale skończy się to wraz z finalną wersją i oficjalnym wsparciem producentów oprogramowania dla W7.

haha ale z ciebie kozak panie informatyku :x taa, pewnie, może i na Viście pracowałem 2 tygodnie, ale już mam jej dosyć, sam fakt że nie da sie na niej pracować z kompem 1 GB RAM ją przekreśla. Bo przecież system operacyjny ma być jak najlżejszy i dlatego chce sie z xp przesiąść na w7 od razu. Vista nawet po SP1 jest najbardziej dziurawym systemem.

Hej!

Widać, że kompletnie nie wiesz co piszesz. Od dawna wiadomo, że Vista do komfortowego działania potrzebuje 2GB i trzeba być pajacem, żeby instalować ja na słabej maszynie z 1GB - do tego jest XP.

2GB RAM w dzisiejszych czasach to absolutny standard, więc nie wiem w czym masz problem… no ale jak ktoś ma 4GB RAM na systemie x86 to mówi samo za siebie.

Jeśli faktycznie masz taki sprzęt jak w podpisie to zainstaluj sobie Vistę x64 i zobaczymy co wtedy o niej powiesz…

ps. muszę Cię zmartwić Windows 7 wbrew temu, co mówią niektórzy nie ma takich małych wymagań.

ps2. nie jestem informatykiem!

Dobra, dobra. Tylko że ja 2 miechy temu jeszcze siedziałem na Athlon 2GHz + 512 RAM DDR no to nie było różowo nawet na XP. W7 ma takie wymagania jak XP a nawet mniejsze. Na DP był kiedyś o tym artykuł przecież, nie wiem czy go czytałeś. Mam taki sprzęt jak w podpisie, ale i tak jeśli grasz np. w GTA 4 które ptrzebuje dużo pamięci, to każdy megabajt sie liczy, a Vista ma duże zapotrzebowanie na RAM. Po prostu dla mnie W7 64bit jest odpowiedniejszy niż Vista bo jest LŻEJSZY. Mam nadzieję że troche wyjaśniłem. :slight_smile:

Hej!

Nic nie wyjaśniłeś… mam właśnie zainstalowany W7 i działa tak samo jak Vista (oczywiście oba x64). Na dobrym kompie różnicy nie widać.

No jak Ty na 512MB RAM odpalałeś Vistę to powodzenia.

No właśnie mi o to chodzi, że dla mnie Vista jest zbyt ciężka. To tak jak bekon na śniadanie :smiley: Na 512 MB Visty nie odpalałem, tylko na 1GB, nic sie zrobic nie dało. Z W7 wiążę nadzieje, że bedzie lekki, kompatybilny, nie bedze problemów ze sterami, będzie szybki itp. Zamierzam kupić wersje 64 bit i PL oczywiście. I tu moje pytanko: jaką wersje wybrać ? Ultimate, Buisness, Professional (jeśli taka istnieje).

Spokojnie starczy Home Premium

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … +ogloszone