Win 7 64 bit- stery, programy itp,

(Bambosz107) #1

Na razie siedze na XP 32 bit. Jest ok, ale wnerwia mnie to, że czyta tylko 3 GB RAM, a mam 4. XP 64 bit jest po angilelsku, a nie chce ściągać podejrzanych spolszczeń z rumuńskich serwerów (wiecie o czym mówię :wink: ), Visty 64 nie chce, bo to Vista. Ciekawi mnie ten Windows 7, ma wyjść w styczniu 2010r, kiedy bedzie po polsku-zobaczymy. Ostrzę sobie zęby na niego, wersja oczywiście 64 bit. I tu moje pytanie: czy nie ma problemów z systemami 64 bit, czy są na nie stery do wszystkiego (chodzi o win 7) i czy odpale na tym starsze gry i programy, np. na windows 98? I jeszcze jedno: jaką wersję win 7 wybrać do domu? Bo sie nie orientuję teraz w wersjach. Eeh, dawniej to było dobrze: był windows xp pro albo home, ew. 64 bit i tyle. A teraz jest 10 wersji jednego systemu...

(niezDarek) #2

sterów do wszystkiego nie ma do żadnego systemu :stuck_out_tongue: , część gier odpalisz ale nie wszystkie, jest jedna wersja windows 7 czyli build 7000 ale pobierać już nie można

BTW

no fajne podejście Vista nie bo to Vista, polegasz na opiniach innych ??

nie instalowałeś, nie korzystałeś a ostrzysz zęby, nie no ok aby tak dalej a się przejedziesz...

(Marcinxpd) #3

Windows 7 beta jest super i naprawdę warto będzie go kupić :smiley:

(Bambosz107) #4

bla bla bla nie polegam na opiniach innych, w ferie miałęm okazję popracować na Viście 2 tygodnie, do domu z ulgą na XP wróciłem

(Remix) #5

Hej!

Dlaczego? Możesz rozwinąć myśl i napisać dlaczego Vista jest taka ble? Bardzo mnie to ciekawi. Widać, że wiedzę o systemach masz ŻADNĄ, więc pewnie nie wykorzystałeś 1/50 możliwości systemu.

Sam przez długi czas używałem Visty x64 i byłem bardzo zadowolony z niej. Teraz siedzę sobie na W7 x64 i też jestem bardzo zadowolony, chociaż czasami kompatybilność niektórych programów kuleje, ale skończy się to wraz z finalną wersją i oficjalnym wsparciem producentów oprogramowania dla W7.

(Bambosz107) #6

haha ale z ciebie kozak panie informatyku :x taa, pewnie, może i na Viście pracowałem 2 tygodnie, ale już mam jej dosyć, sam fakt że nie da sie na niej pracować z kompem 1 GB RAM ją przekreśla. Bo przecież system operacyjny ma być jak najlżejszy i dlatego chce sie z xp przesiąść na w7 od razu. Vista nawet po SP1 jest najbardziej dziurawym systemem.

(Remix) #7

Hej!

Widać, że kompletnie nie wiesz co piszesz. Od dawna wiadomo, że Vista do komfortowego działania potrzebuje 2GB i trzeba być pajacem, żeby instalować ja na słabej maszynie z 1GB - do tego jest XP.

2GB RAM w dzisiejszych czasach to absolutny standard, więc nie wiem w czym masz problem... no ale jak ktoś ma 4GB RAM na systemie x86 to mówi samo za siebie.

Jeśli faktycznie masz taki sprzęt jak w podpisie to zainstaluj sobie Vistę x64 i zobaczymy co wtedy o niej powiesz...

ps. muszę Cię zmartwić Windows 7 wbrew temu, co mówią niektórzy nie ma takich małych wymagań.

ps2. nie jestem informatykiem!

(Bambosz107) #8

Dobra, dobra. Tylko że ja 2 miechy temu jeszcze siedziałem na Athlon 2GHz + 512 RAM DDR no to nie było różowo nawet na XP. W7 ma takie wymagania jak XP a nawet mniejsze. Na DP był kiedyś o tym artykuł przecież, nie wiem czy go czytałeś. Mam taki sprzęt jak w podpisie, ale i tak jeśli grasz np. w GTA 4 które ptrzebuje dużo pamięci, to każdy megabajt sie liczy, a Vista ma duże zapotrzebowanie na RAM. Po prostu dla mnie W7 64bit jest odpowiedniejszy niż Vista bo jest LŻEJSZY. Mam nadzieję że troche wyjaśniłem. :slight_smile:

(Remix) #9

Hej!

Nic nie wyjaśniłeś... mam właśnie zainstalowany W7 i działa tak samo jak Vista (oczywiście oba x64). Na dobrym kompie różnicy nie widać.

No jak Ty na 512MB RAM odpalałeś Vistę to powodzenia.

(Bambosz107) #10

No właśnie mi o to chodzi, że dla mnie Vista jest zbyt ciężka. To tak jak bekon na śniadanie :smiley: Na 512 MB Visty nie odpalałem, tylko na 1GB, nic sie zrobic nie dało. Z W7 wiążę nadzieje, że bedzie lekki, kompatybilny, nie bedze problemów ze sterami, będzie szybki itp. Zamierzam kupić wersje 64 bit i PL oczywiście. I tu moje pytanko: jaką wersje wybrać ? Ultimate, Buisness, Professional (jeśli taka istnieje).

(Emilmlo) #11

Spokojnie starczy Home Premium

(Bambosz107) #12

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... +ogloszone