Win 7 biały pasek na pasku zadań

Witam ! W windows 7 mam białe paski na dole chodzi o ten gdzie na nich jest godzina data itp… po dopasowaniu wyglądu na najlepszy wygląd nic się nie zmienia , i dlaczego tak jest ? Okienka wyglądają jak w win xp a mam win 7

Matryca przypadkiem nie walnęła? U mojej teściowej jest dokładnie taki sam objaw (biały pasek). Tyle, że on się utrzymuje niezależnie od zainstalowanego systemu (również w BIOS).

Zmień kompozycję

Hej,

  • Możesz to pokazać na screenie?
  • Jaka karta graficzna?
  • Jakie sterowniki do karty grafiki masz zainstalowane?

Pozdrawiam,
Dimatheus


Geforce 8600 gt a sterowniki te obecne i nie ma nowych bo sprawdzałem

Opcje wydajności zaznaczone na jak najlepszy wygląd

Hej,

Uruchom w ustawieniach systemu opcję oceny wydajności komputera. Wchodzisz kolejno Panel sterowania\System i zabezpieczenia\System i uruchamiasz ocenę. Chodzi o to.

  • Biblioteki DirectX 9.0c zainstalowane?

Najnowsze ze strony nVidii to wersja 342.01 - takie właśnie masz?

Pozdrawiam,
Dimatheus

sprawdzałem na nvidi i nie ma nowych aktualizacji do mojej karty , win7 ma wbudowany directx 11 juz

Musiałem w usługach włączyć kompozycje i wygląd mam taki jak ma normalny win 7 ,Naprawione.

Hej,

Czyli prawdopodobnie masz sterowniki w wersji 342.01 - nowszych do wspomnianej karty już raczej nie znajdziesz.

Tak, zgadza się - ale niektóre gry nie będą działać poprawnie bez instalacji dodatkowo bibliotek DirectX 9.0c.

Czyli najciemniej pod latarnią. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Myślałem że nie można mieć directx 11 i 9 naraz . Będę musiał zainstalować tą bibliotekę :stuck_out_tongue:

Hej,

Generalnie biblioteki DirectX z Windows 7 obsługują niższe wersje DirectX, ale niektóre gry - jak na przykład Medieval 2: Total War - wyświetlą monit o braku bibliotek DirectX 9.0. Jedynym sposobem na naprawę, jak doinstalowanie bibliotek DirectX 9.0c korzystając z instalatora Microsoftu.

Pozdrawiam,
Dimatheus

4 posts were split to a new topic: Laptop z Win 7 - awaria