Win 7 Błędy typu Blue Screen Of Death!


(Las515) #1

Witam.Do niedawna posiadałem komputer Windows 7 (strasznie słaby) z dwiema 500 RAM kośćmi i jedną 1 gb.Nie dawno bo 2 dni temu, do Polski wrócił mój wujek z Włoch i ku mojej uciesze sprowadził mi od znajomego komputer(też win 7) ,jak się pózniej okazało,więcej z nim było problemów niż zabawy.Otóż,poprzekładałem do niego moją karte graficzną,dysk twardy(który musiałem ustawić na primary,ponieważ ten dysk z tamtego komputera chodził za głośno i gdy przestawiłem go na secondary,chodzi cicho)oraz kość pamięci 2 GB.Po tym zaczął pojawiać mi się blue screen(pojawiał mi się już wcześniej,ale to sporadycznie,powiedzmy raz na tydz.).Ten błąd pojawiał mi się dosyć często,bo tak z 30 min po włączeniu systemu,więc doszedłem do wniosku,aby zrobić format.Po formacie niestety nic się nie zmieniło.Błąd jaki mi się pojawiał to :0X0000008E,lecz go wyeleminowałem tym,że usunąłem kość,z tego co wyczytałem na internecie(kość 0,5)drugą zostawiłem.Po czym błąd zmienił nazwę na:0X0000001A.I teraz czego to może być problem ? Wadliwego dysku ,gdzie przy włączaniu systemu pokazuje ''No hard disc detected'',drugiej kości pamięci 0,5 czy tej z tego włoskiego komputera 2 gb,a może zupełnie co innego. Z góry dziękuje za pomoc !


(mrFreeze) #2

Daj screena z HDTune z zakładki Health

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

Pamięć możesz przetestować memtestem, każda kość osobno po 3 pełne cykle

http://www.memtest86.com/downloads/memtest86-iso.zip

Najpierw wstaw skan z HDTune jak będzie OK to wtedy skan pamięci. Poza tym napisz jeszcze jaki masz zasilacz marka i model.


(Las515) #3

A czy to możliwe aby kości nie współpracowały ? Ponieważ wyjąłem te z starego komputera (czyt. 1 gb i 2x po 0,5) i została ta nowa 2 gb i narazie się nie wyłącza.No chyba , że cały czas ta 1 gb psuła mi komputer. ; 0


(mrFreeze) #4

Tak jest taka możliwość choć bardziej prawdopodobne jest ich uszkodzenie. Zostaw póki co możesz tą kość 2GB i zobacz efekt. Jak będą nadal blue screeny wstaw sceena z HDTune.


(Las515) #5

Właśnie teraz wstawiłem tego screena gdy w komputerze mam tylko tą kość 2GB.I nic się o dziwo nie dzieje z czego jestem szczęśliwy a komputer działa już ponad godzinę.Moje przypuszczenie dotyczące kości 1 GB chyba się sprawdziły,to ona będzie sprawczynią tego całego zamieszania.Ale dla pewności wstawie jeszcze te 2 kości po 0,5 i wstawie tu ten screen z HD Tune.Być może się okaże że faktycznie nie mogą współpracować.


(mrFreeze) #6

Wstaw gdzieś na hosting zewnętrzny screena i daj linka bo się nie ładuje obrazek. Screen czy z 2Gb czy z 3GB pamięci nie ma znaczenia bo HDTune dotyczy dysku twardego nie pamięci.


(Las515) #7

A więc tak:

Kość 2 GB :KVR800D2N6

Kość 1 GB :KVR800D2N5

Kość 0,5 :KVR667d2N5

Aktualnie do komputera dołożyłem te dwie kości po 0,5 i sprawdze czy pojawi się niebieski ekran.Jeżeli tak to mam prostą odpowiedz.Te karty nie będą ze sobą współpracowały :c

http://i.imgur.com/CZA1011.jpg


(mrFreeze) #8

imgur też się nie ładuje. Wstaw na fotosik.


(Las515) #9

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cca … 2fa54.html