Win 7 - Dlaczego uprawnienia Admina są niedostateczne

Jak w tytule. System Windows 7 RC. Dlaczego, będąc na koncie z uprawnieniami Administratora, nie mogę “wejść” do niektórych folderów? !!

Nie mogę również przejąć tych folderów na własność. Dodam, że we właściwościach tych folderów uprawnienia Admina są ustawione na max (identycznie, jak użytkownika “System”). Wyłączenie (całkowite) Firewall’a - Comodo nie zmienia tej sytuacji. Dodatkowo, nie mogę w ŻADEN sposób wyłączyć procesów Aviry (free).

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, jak rozwiązać te problemy? System czysty, jak łza dziewicy (nawet nie włażę w Internet, poza uaktualnieniami systemu i programów), skanowany na kilka sposobów dobrymi narzędziami.

Z góry dzięki.

Po pierwsze jakie to katalogi i gdzie na dysku się znajdują? Czy były tam przed instalacją systemu?

Ja musiałem część (odziwo nie wszystkie) katalogów przejąć po reinstalacji Sevena. Niektóre po przejęciu miały inne uprawniania niż bym chciał, ale strasznie jest pokręcone to przejmowanie.

No nic dziwnego. Avira sama broni się przed wyłączaniem jej procesów, aby zapobiec wyłączeniu ich przez złośliwe oprogramowanie.

Owszem, COŚ DZIWNEGO, bo np. w XP ta sama Avira broni się dość słabo…

Dodane 10.07.2009 (Pt) 19:04

Chodzi o pliki utworzone przy instalacji systemu, np. “/User/xxxx/Dane Aplikacji” itp. Dodatkowo, przy przejmowaniu na własność niektórych z nich (tych, które się dało), Winda pokazuje: “OK, przejąłeś je facet”, a potem dalej zabrania mi do nich dostępu. Mikre Softy jaja sobie robią normalnie…

Spróbuj wyłączyć tą opcje w avirze - http://img243.imageshack.us/img243/1776/666sxb.jpg