Win 7 i duże zapotrzebowanie na pamięć RAM

(system) #1

Cześć,mam zainstalowanego Windows'a 7 Ultimate x64 i gdy odpale,utorrenta,winampa,O&O Defrag(w trayu) i google chrome'a,to zżera praktycznie cały mój RAM,a mam 2 GB,hmm a sprawdzałem w menedżeże zadań i nie ma aż tyle procesów,które by brały aż tyle ram'u,jak zwolnić do używania ten ram???

http://i25.photobucket.com/albums/c59/M ... adanw7.png

http://i25.photobucket.com/albums/c59/M ... anw7v2.jpg

http://i25.photobucket.com/albums/c59/M ... ajnosc.jpg

http://i25.photobucket.com/albums/c59/M ... ikacje.jpg

(Art20 2007) #2

Pamiętaj że to system 64bitowy i 2GB ramu to zamało jest.

(Kwarc21) #3

Rzeczywiście dużo zżera.U mnie rzadko kiedy przekracza granicę 1 giga a już prawie 2 to jeszcze nie widziałem.Procesów mam ok 36.

(Hitm3n) #4

Teoretycznie 2GB to za mało, ale nie przesadzajcie, że od razu cały RAM weźmie. U mnie, przypadkowo zainstalowana Vista x64 brała mniej RAM-u niż x86 (x86~800 MB, x64~650-700 MB), więc nie wiem, od czego to zależne.

(Krzys92) #5

U mnie na buildzie chyba 6956 zaraz po załadowaniu systemu zajmowało około 400mb, a już na buildzie 7100 ponad 600mb !

Bardzo dziwne! :confused:

PS. Oby dwie wersje x64

(Djanocha) #6

Na zaprzeczenie bzdur, jakoby 2 gigabajty pamięci RAM były niewystarczające dla Windows 7 Ultimate x64:

Żadnych usług jeszcze nie usuwałem. Zainstalowałem kilka niezbędnych mi aplikacji, w tym duże Visual Studio 2008.

(Hitm3n) #7

Djablo, nie bardzo dziwne, tylko chyba normalne, bo dodano nowe procesy, które pobierają po prostu więcej RAM-u.

(Luknet83) #8

A przy okazji od Visty zmieniło się zarządzanie pamięcią RAM. Vista i 7 w znacznie mniejszym stopniu wykorzystują plik stronicowy jeśli mają dostępną pamięć RAM

(Jjoasz) #9

1baaf646cfecf056m.jpg

cos macie namieszane w systemie...

dodam, ze chodzi na 512mb ddr333 i gf4 440m :smiley:

(Squizz) #10

Hmm... wyciek pamięci? Przy wyłączonych programach zjada ci normalnie (czyt. 700-800MB ?). Sprawdź który z tych programów wywołuje obciążenie włączając każdy z osobna.

(Inertia) #11

clockwork człowieku jak byś właczył Areo to bys zobaczył ile zrzera ja jak wyłącze areo to mam podobnie hehe

(Jjoasz) #12

wariatem nie jestem, by na p4, 512mb (32mb na gpu odpada), grafice z mobo (ati 945 lub 8...) i hdd 12gb (ze srednim odczytem na poziomie 10mb/s) odpalac aero - mijaloby sie to z celem, ktorym jest jakakolwiek praca na tym laptopie (hp/compaq nx9010) :slight_smile:

natomiast na athlonie 2500+ (2.2ghz), 1gb ddr400 cl3, gf6800 gt (128mb ddr/256bit) i 2x80gb barka 7200.7 (raid0) smiga rowno aero i tez nie bierze, az tyle pamieci...

w okolicach polowy (500mb) sie trzyma :slight_smile:

(Rafal 95) #13

mam 1,5 gb ram i pobiera 430 mb ram z firefoxem gg foobarem avastem i pare innymi żeczami z aero glass

(Julek94) #14

ja mam 1gb z ff(najnowszym) 4 karty, aqq, avast i trzy gadżety bierze 67%...

p.s macie jakieś programy do optymalizacji i przyspieszania uruchamiania?

(Rafal 95) #15

surnise seven,tune up ultities i powyłaczanie zbłędnych usług

(Julek94) #16

pierwsza rzecz jaką zrobiłem po skończeniu instalacji programów:)

beztytuugxo.th.png

co Ty na to? używał ktoś już tego uruchomionego w trybie zgodności?

(Hitm3n) #17

Póki nie zainstalujesz, w trybie zgodności raczej też nie odpalisz :wink: chyba, że instalator w trybie zgodności. Ewentualnie wersja portable albo ściągnięta z kompa z wcześniejszą wersją systemu (Vista i niższe)

(Julek94) #18

ten komunikat wywala przy próbie instalacji. po wybraniu uruchom w trybie zgodności instalacja zaczyna sie normalnie. Chodzi mi tylko o to czy używał ktoś w ten sposób tego programu?

ps. duży offtop sie robi.....

(langus14) #19

wez sobie zainstaluj vista optymizer 2009 dziala bez zadnych tam zgodnosci itp Xd

(Ground21) #20

Hm... A że się tak zapytam - po co Ci zwalniać ten RAM? Nie zawarłeś podstawowej informacji - czy system i aplikacje działają płynnie ? System się "zamula"? Bo jeżeli nie to ja bym tam tego RAMu nie żałował ;p Daruj sobie jakieś badziewne "system optimizer'y" szczególnie w kwestii "odzyskiwania" RAMu, bo tak czy siak po takiej operacji system i tak za chwilę musi sobie wrzucić do pamięci to co mu potrzebne...

Inną kwestią jest możliwość, że masz po prostu jakieś szkodliwe oprogramowanie na kompie ?