Win 7 instalacja partycje

Witam jak zrobic partycje przed instalacją win7 mam dysk nie podzielony i nie wiem jak to zrobic

Proszę o pomoc

podczas instalacji, zostaniesz zapytany o to w jaki sposób chcesz dokonać podziału partycji, jak wybierzesz opcje zaawansowane, to będziesz miał możliwość dokonania ręcznie podziału…

Mam tak partcje nie przydzieloną tylko i podzieliłem ja sformatowałem.Mam 2 partcje ale nie moge wybrać ich bo pisze że nie moge zainstalować na nich systemu.Cos w stylu system unable setup partion.Create partion

jak nie radzisz sobie z partycjonowaniem, to zlikwiduj wszystkie partycje i pozwól Windowsowi zainstalować się z domyślnymi ustawieniami, potem zainstalujesz sobie EaseUS Partition Master i utworzysz drugą partycję w sposób łatwy i bezpieczny…

[13]ADRIAN-13-, Może źle podajesz rozmiar? Rozmiar partycji obliczasz mnożąc jej pojemność jaką ma mieć razy 1024, bo tyle megabajtów ma 1 gigabajt. Ewentualnie możesz spod gparted utworzyć. Ja też tak miałem kiedyś, że nie mogłem podzielić dysku na partycje i poprzez gparted dało radę.

Jak z domyslnymi ustwaieniami

A wyskakuje mi dokładnie to

Też miałem taki błąd. Podziel go spod gparted i po problemie.

Jak to zrobić

Probowałem jakos podzieelic i formatować w ntfs i dalej partycje są ale nie idzie zainstalowwać

Dodane 21.12.2011 (Śr) 18:43

Macie może obraz płytki xp dzialającej