Win 7 na asusie k53s ... problem z wifi

Nie wiem czy w dobrym dziale umieściłem ten temat, ale opiszę o co chodzi. Otóż dzisiaj kupiłem asusa k53sj i wszystko ładnie pięknie, tylko że po połączeniu z siecią wi-fi jest problem. Otóż stan sieci wykazuje słusznie, iż jest max zasięgi cacy… ale przy polu z zasięgiem widoczny jest wykrzyknik z informacją “brak dostępu do siecie”. hasło zostało dobrze wpisane, a problem pojawia się tylko na opisywanym laptopie. Na razie nie mam sposobności sprawdzić czy problem jest także w innych sieciach, ale chciałbym jak najszybciej to rozwiązać. Macie jakieś pomysły ? Windows sam nie wykrywa żadnego błędu z adapterem…

skąd bierzesz sieć? jaki masz router? w jaki sposób jest sieć zabezpieczona?

sieć mam przez wi fi , jest zabezpieczona wpa chyba. Ruter tp-linka. Jednak na mój niedoświadczony rzut oka doszukiwałbym się winy w laptopie i oprogramowaniu niż w sieci domowej, która działa dobrze i na każdym urządzeniu…

konflikt adresów, ale wpisz jakiś na stałe lub zrestartuj router niech Ci przydzieli od nowa

Dodane 08.04.2011 (Pt) 19:53

konflikt adresów, ale wpisz jakiś na stałe lub zrestartuj router niech Ci przydzieli od nowa

co to znaczy “wpisz jakiś na stałe”? i gdzie ?

Może w routerze jest ograniczona ilość przydzielanych IP, przydzielanie IP i dostęp po MAC adresie, statyczne przydzielanie IP.

A jeśli chodzi o wpisanie to w laptopie w konfigurację danego połączenia sieciowego oczywiści z puli przydzielanej przez router.