Win 7 na moim sprzecie? czy warto instalowac?

Witam mam pytanie czy 7 pojdzie bez problemu na moim sprzecie?

Płyta: ASRock K7VT4A Pro

Procesor: AMD Sempron 2500+ 1,7 MHz

Ram: 1GB DDR

Grafika: GeForce 6200 256DDR2/64bit

HDD: 160GB

Na innym PC miałem problem po instalacji był dziwny problem. Opsiaywałem go na forum to mówili mi że system nie współpracuje z moją płytą główna ale to na drugim PC było a teraz mnie ciekawi czy pójdzie 7 na tym co podałem wyżej?

Bez najmniejszego problemu. To nie Vista

Jeszcze takie drugie pytanie…

mam drugi dysk 80 GB jesli go podlącze to moge instalowac na nim?

Ponieważ chce zostawic sobie na jednym dysku XP a na drugim instalować 7

To czy bede miał wybór systemu podczas uruchamiania?

Czemu nie? Pojemność ma wystarczającą

Tak

to offtop ale na sprzęcie starym u mnie testowanym Seven chodził gorzej niż vista- ale za to jest bardziej wydajny na nowym sprzęcie-chodzi lepiej od Visty…

U mnie za to odwrotnie. Siódemka chodzi o niebo lepiej niż Vista :slight_smile:

Config w stopce, ale to jak sam słusznie zauważyłeś OT :wink:

Mam lapsa, który ma podobną wydajność co Twój blaszak tyle, że 2GB ram i na nim Win7 chodził bardzo przyjemnie

Zainstalowałem i działa jednak ze troche bardzo obciąża ram bo podczas odpalonego GG wciga ponad 500MB a procek strasznie skacze

norma, u mnie Win7 w ramie zajmuje ~750MB. Tak jak mówię, dorzuć ram jeśli masz taką możliwość a zobaczysz różnicę :slight_smile: nie żeby robić jakieś reklamy/antyreklamy/kryptoreklamy ale jeśli używasz standardowego komunikatora gg zamień go na aqq/konnekt czy coś innego. Takie jest moje zdanie :slight_smile:

btw przy Twoim procku + do tego standardowy komunikator gg ma prawo “skakać” tak jak to ująłeś :slight_smile:

Ja osobiście nie widzę problemu. Tak jak przedmówca napisał “To nie Vista”, też tak myslę i możesz spokojnie instalować. Dla mnie Win7 będzie nowym dobrym systemem takim jak był Windows XP. :slight_smile:

U mnie Win7 stoi na naprawdę niskobudżetowym sprzęciku :wink:

Pentium 4 - 2.66@2.8

Geil 2x512 400MHz Dual

GeForce FX 5500

Samsung 60GB

I muszę powiedzieć, że niebo lepiej niż Vista (a trochę się z nią męczyłem).

Co do tego GG to również nie chce robić reklamy, więc polecam cokolwiek innego niż klient GG.

Osobiście używam AQQ, które zjada mi średnio 8-10 w porywach do 15-17mb ram :wink:

A odnośnie całego systemu to zużycie pamięci fizycznej podczas normalnej pracy (tak jak teraz), czyli AQQ, AIMP, FFox i ESET waha się w granicach 55-60% (z czego sam FF zjada mi prawie 100MB :D)

Pozdro :wink:

Jeśli możesz doinwestuj w 1GB ramu, ale i bez tego będziesz pracował komfortowo (1GB więcej i komfortowo z zapleczem hehe :D).

Także bez obaw, będzie działać dobrze!

Sam mam starszą już maszynę i zachęcam do pracy na tym systemie. =D>

Mam RC od połowy maja i na razie wyskoczył mi tylko jedem bluescreen

( podczas rozmowy na skypie )

Codzienna praca wypada bardzo komfortowo.

Mój komp to:

Athlon XP 1,8GHz

1G Ramu DDR 333

Płyta główna DFI nForce4

Karta graficzna to jakiś starszy Radek

Na początku miałem 512 Ramu, ale zużycie prawie cały czas było na 90%

teraz nie przekracza 70%

Procesor w trakcie wykonywania zadań zajęty jest w ok60%

Chyba że działa skaner antyvir to zużycie skacze na maxa.

Tak jak już było mówione w tym temacie, 1G wystarczy do każdej pracy.

Dla sprawdzenia zainstalowałem Gothica II, dał radę bez żadnych pzycięć. :slight_smile:

Pozdrawiam!

wydaje mi sie ze warto windows 7 na takiej konfiguracji powinien sobie poradzic