Win 7 starter-konfiguracja neta

(codin) #1

Niech mi ktoś podpowie jak skonfigurować neta w lapku acer aspire AOD 260 na karte z orange?Męczę się juz tydzien i nie mogę.Dzięki

(jas_fasola) #2

Po pierwasze nie jest to lapek a netbook. Po drugie nie powinno to stwarzać problemów bo rozumiem że jest on z promocji Orange z Internetem Mobilnym. Powinieneś mieć już zainstalowaną aplikację Orange wtedy tylko w niej połącz i działasz. Ale skoro już tydzień czasu to robisz to prawdopodobnie coś już zostało skopane.

codin , może opiszesz z czym dokładnie masz problem, bo w tej chwili trzeba by użyć szklanej kuli.

(codin) #4

Witam! Chodzi o to ,że program Acer Connection Menadżer nie wykrywa żadnego urządzenia 3G. W menadżerze urządzeń widać ,że jest zainstalowany modem F3307 jak i inne potrzebne urządzenia. Nie ma żadnych wykrzykników przy urządzeniach.Ale kiedy skonfiguruję komórkową sieć szerokopasmową to tylko zanika i pojawia się w centrum sieci i udostępniania.Może coś nie tak tworzę nową sieć?Karta SIM jest włożona do czytnika w Notebooku i jest aktywna bo sprawdzałem w telefonie.

(Cedar) #5

Po co konfigurujesz to połączenie? Prawdopodobnie masz zainstalowany w systemie program do łączenia się z internetem, musisz go tylko uruchomić i w jego oknie kliknąć na np. "Połącz"

(codin) #6

Przywróciłem notbooka do ustawień fabrycznch ale problem pozostał.Ciekawe jest to ,że podczas instalacji systemu jest informacja ,że modem nie został włączony i sterowniki nie zostały zainstalowane a po zakończeniu kiedy wchodzę do menadżera urządzeń to modem jest .W centrum sieci jest ikonka ; szerokopasmowe połączenie komórkowe' ale nie można go włączyć.Kiedy włączam to jest informacja ,że włączono ale nic się nie dzieje a ikonka jest jakby przyciemniona w stosunku do innej karty sieciowej to tak jakby była nadal wyłączona.

-- Dodane 30.11.2011 (Śr) 21:30 --

http://images40.fotosik.pl/1235/8bc11cba69babee8med.jpg - przywróciłem notebooka do fabrycznych ustawień ale tak jest przy instalowaniu.

-- Dodane 02.12.2011 (Pt) 17:20 --

Tak dużo ludzi przeglądało i nie ma nikt pomocnej dłoni?