[Win 7] Tp link WR740N rozłącza połączenie, nie zawsze łączy

(Magic_coin) #1

Nie wiedziałem gdzie napisać, ale problem prawdopodobnie spowodowany jest win 7. Co jakiś czas internet po WI-FI w komputerze z win 7 jest rozłączany i przy próbie połączenia jest napisane "System nie może nawiązać połączenia". W komputerach z Vistą i XP wszystko jest w porządku. Kombinowałem z różnymi opcjami w panelu sterowania router'a lecz rozwiązania nie znalazłem. Router ma ustawione WPA2-PSK.

(skrzek) #2

masz zapewne problem z zasięgiem, bądź coś w okolicy nadaje na tym samym kanale - warto sprawdzić i zmienić kanał (lub jest tam taka sprytna opcja automatycznej zmiany kanału - by uniknąć takich właśnie sytuacji)

spróbuj ponadto zaaktualizować firmware w routerze.

u mnie (także używam tego tp-linka) podany przez ciebie problem nie występuje na Mincie, Viście i Win 7.

(Magic_coin) #3

Zagadnienie zasięgu bym wykluczył. Komputer z win 7 znajduje się piętro wyżej niżeli router, lecz stojący obok laptop z vistą nie ma tych problemów. Co do automatycznej zmiany kanału to jest włączona, router pracuje w trybie "b/g/n mixed". Zarówno w trybie n, b, g osobno również się to pojawia.

(skrzek) #4

a widziałeś kiedyś charakterystykę promieniowania anteny dookólnej, czyli takiej która znajduje się w praktycznie każdym AP???

teoretycznie bezpośrednio nad oraz pod anteną nie ma zupełnie zasięgu - więc nie wykluczaj problemów z zasiegiem - gdy mówisz, że komp mający problemy znajduje się piętro wyżej względem routera. bo stropu róznież nie brałes pod uwagę?

proponuję chwilowo położyć antenę w pozycji poziomej (w takiej by jak największa powierzchnia anteny była w niego skierowana, a nie sam "czubek") - i sprawdzić czy problemy na tym kompie występują, jeśli się zmniejszą to najprościej poszukać pozycji anteny/routera, w której problemy nie występują na żadnym z kompów.

(jas_fasola) #5
  1. Czy usuwałeś ustawienia i ponownie konfigurowałeś w systemie?

2. Jakiego masz antywirusa bo bardzo często serie internet security mogą namieszać i nie łączy wtedy z siecią.

3. Skoro inne komputery łączą z routerem i dobrze chodzi powinno być ok. Ale jest jeszcze jedna opcja w routerze dostępowa. Ustawaiasz klientów którzy mają możliwość dostępu na bazie adresu mac karty wifi czy lan. To też warto sprawdzić.

4. Zauważyłem jeszcze że niektóre karty w standardzie n mają problemy z poprawnym działeniem. Przy ustawieniach trybu g jest ok.

(Magic_coin) #6

@skrzek

Ja coś źle rozumuje ("na chłopski rozum" :lol: ), albo ty nie doczytałeś. Laptop (vista) stojący w tym samym pomieszczeniu na tym samym poziomie co antena stacjonarki z win 7 (stolik obok) nie ma problemów. Zauważyłem też, że rozłączenie następuje gdy pogram chwilę w jakąś grę (FIFA 11, NFS Hot Pursuit). Najbardziej denerwuje ten komunikat, że nie może połączyć. Po wielu cyklach klikania na "Połącz" łącze załapie i chodzi jak powinno.

Warto dodać, że ten router ma antenę 5dBi. Wcześniej miałem jakiś Netiowski szajs z którym problemów nie było. Jeśli chodzi o położenie routera i jego antenki to wisi sobie na ścianie i antenka jest aktualnie w pozycji poziomej.

@UP Nie wiele wniosłeś do wątku. Norton IS 2011 chodzi i na lapku i na stacjonarce. Lapek nie ma problemów, stacjonarka ma.

(Agatonster) #7

Magic_coin ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.