Win 8 RP a dysk logiczny D

(Janfk) #1

Win 7x64 SonyVaio,

jeden dysk 500, partycje C (Win7) zmniejszyłem i wydzieliłem partycje D (dysk logiczny):

Wolumin Układ Typ SysPlik Stan Pojem. Wolne

Prosty Pdst NFTS Zdrowy (Partycja odzyskiwania) 15,19 15,19

(C:) Prosty Pdst NFTS Zdrowy (Rozruch, Stronnic, itd 224,20 132,35

(D:) Prosty Pdst NFTS Zdrowy (Dysk Logiczny) 58,59 58,59

SysReserv. Prosty Pdst NFTS Zdrowy (System, Aktw, Part.Pds 100MB 70MB

Moje pytanie jest: czy na dysku logicznym D mogę zainstalować Win 8x64 czy coś żle podzieliłem na partycje?

Uczeń Franek.

(floyd) #2

Jak najbardziej można instalować na dysku logicznym.

Jaki byłby sens istnienia takich dysków gdyby nie można było na nich nic instalować.

(Janfk) #3

ad. floyd,

... dziękuję za odpowiedź. Też podobnie myślałem, lecz na PC ( też dysk 500 i Win 7 na C ), po zmniejszeniu partycji C i ustanowieniu nowej D, otrzymała ona inne opisy niż na notebooku. Prawdopodobnie sony vaio z tymi ukrytymi partycjami itd tak ma. Zaryzykuję i zainstaluję na partycji D w notebooku Win8.

Na partycji C mam Office 2007 Pro ( legal ). Czy na partycji D z Win8 będzie Office działał czy też muszę go zainstalować drugi raz na partycji D? Czy to prawda, że na Win8 z ochrony przed virusami jest tylko Defender i nie można instalować innego antyvirusa.

Pytań jest więcej a odpowiedzi na nie w internecie wcale nie są jednoznaczne. Ale jak mi się coś wysypie to postaram się to jasno opisać dla wszystkich pragnących wypróbować Win8 RP.

jeszcze raz dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

uczeń Franek

(floyd) #4

Jeżeli zainstalowany jest nowy system to programy które mają działać w tym systemie, a wymagają instalacji muszą być ponownie instalowane w tym nowym systemie, nawet gdy będą instalowane w tym samym miejscu gdzie były już instalowane bo chodzi o wpisy do rejestru i różne biblioteki potrzebne do działania programu.

Antywirusy można instalować inne, ale radzę popróbować tego z Windowsa 8.

(Piotrkijak) #5

OD biedy można wgrać Avast'a. Ja miałem go jak miałem zainstalowaną ósemkę i działał bez problemu.