Win 8 RP a dysk logiczny D

Win 7x64 SonyVaio,

jeden dysk 500, partycje C (Win7) zmniejszyłem i wydzieliłem partycje D (dysk logiczny):

Wolumin Układ Typ SysPlik Stan Pojem. Wolne

Prosty Pdst NFTS Zdrowy (Partycja odzyskiwania) 15,19 15,19

(C:) Prosty Pdst NFTS Zdrowy (Rozruch, Stronnic, itd 224,20 132,35

(D:) Prosty Pdst NFTS Zdrowy (Dysk Logiczny) 58,59 58,59

SysReserv. Prosty Pdst NFTS Zdrowy (System, Aktw, Part.Pds 100MB 70MB

Moje pytanie jest: czy na dysku logicznym D mogę zainstalować Win 8x64 czy coś żle podzieliłem na partycje?

Uczeń Franek.

Jak najbardziej można instalować na dysku logicznym.

Jaki byłby sens istnienia takich dysków gdyby nie można było na nich nic instalować.

ad. floyd,

… dziękuję za odpowiedź. Też podobnie myślałem, lecz na PC ( też dysk 500 i Win 7 na C ), po zmniejszeniu partycji C i ustanowieniu nowej D, otrzymała ona inne opisy niż na notebooku. Prawdopodobnie sony vaio z tymi ukrytymi partycjami itd tak ma. Zaryzykuję i zainstaluję na partycji D w notebooku Win8.

Na partycji C mam Office 2007 Pro ( legal ). Czy na partycji D z Win8 będzie Office działał czy też muszę go zainstalować drugi raz na partycji D? Czy to prawda, że na Win8 z ochrony przed virusami jest tylko Defender i nie można instalować innego antyvirusa.

Pytań jest więcej a odpowiedzi na nie w internecie wcale nie są jednoznaczne. Ale jak mi się coś wysypie to postaram się to jasno opisać dla wszystkich pragnących wypróbować Win8 RP.

jeszcze raz dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

uczeń Franek

Jeżeli zainstalowany jest nowy system to programy które mają działać w tym systemie, a wymagają instalacji muszą być ponownie instalowane w tym nowym systemie, nawet gdy będą instalowane w tym samym miejscu gdzie były już instalowane bo chodzi o wpisy do rejestru i różne biblioteki potrzebne do działania programu.

Antywirusy można instalować inne, ale radzę popróbować tego z Windowsa 8.

OD biedy można wgrać Avast’a. Ja miałem go jak miałem zainstalowaną ósemkę i działał bez problemu.