Win 8 ~~ Win 7

A więc mam taki o to komputer już wiekowy, powiem wam w tajemnicy że win 7 troszke laguje, tutaj wlasnie pojawia sie pytanie czy na Win 8 bedzie podobnie czy lepiej/gorzej?

37951923814703441784.jpg

7 i 8 to technicznie to samo. Lepiej nie będzie. Jedynie XP może najbardziej uratować sprawe.

Mam do czynienia na co dzień niemal z identycznym sprzętem, jedynie procesor mam X2 250. Nie zauważam, żeby system “lagował” i faktycznie Windows 7 jest tu, moim zdaniem, optymalny, aczkolwiek kilka prób testowania na tym sprzęcie Windowsa 8 dawało wyniki nieco (może 3-5 %) lepsze co do ogólnej sprawności. Testerem był Auslogics Benchmark. Subiektywnie nie czułem żadnej różnicy. Natomiast Windows XP na tym sprzęcie był jednak (około 5 %) mniej sprawny!

Ja korzystałem z win7 x64 na athlonie 3800+ (2x2GHz) i nie miałem żadnych problemów.

Ja używałem słabego komputera z win7 x64. Działało i nie muliło. Na 8 będzie gorzej zwłaszcza że masz za mało RAM (potrzeba 2GB. Jeśli włączysz np. grę może się nie włączyć lub wyłączy się komputer, albo będzie potwornie mulić. Lepiej zostań przy systemie który muli odrobinę i coś pójdzie.