Win 98 i kompletny pad kompa

Znajomi przyniesli mi swoj komputer bo nie chce sie uruchomic.Mysleli,ze to robota wirusow wiec sie zgodzilam pomoc.Okazuje sie ,ze to kompletny pad systemu,nie wiem za duzo o Win 98,sama mam XP PRO.Ciekawa sprawa(przynajmniej dla mnie)bo kompletnie nie mozna nic zrobic gdyz system sie ciagle wylacza.Przy wpisaniu polecenia do DOS zamyka sie okno i po sprawie,ze ScanDisk to samo.Jest taki komunikat,z ktorego chyba wynika,ze cos z Kernel32.DLL-“Eksplorer spowodowal blad:nieprawidlowa strona w module Kernel32.DLL przy 0167:bff 73600”-“MTASK”-to samo,plik COMCTL 32 DLL jest polaczony z brakiem eksportu-Kernell 32 DLL-Get Profile ntA+"krytyczny wyjatek OE w 0167:BFF741D9.Sorry jak cos zle przepisalam.Na dysku jest praca magisterska i format raczej nie wchodzi w gre,nie mozna nic zgrac na CD ani przeniesc na druga partycje.Probowalam z plyty instalacyjnej polecenie scanreg /restore+naprawe systemu z plyty przez setupcor.exe ale nic sie nie udaje.Wyskakuje jeszcze ciagle jakies info:“Blad ochrony systemu” i nie wiem co to znaczy?BIOS Award.Syn tych znajomych wyjechal z kraju wiec nawet spytac nie mozna co sie stalo.Mam tylko plytke z Matsonic,niczego wiecej o systemie nie wiem.Bardzo prosze o pomoc,sama niczego nie wymysle,stracilam juz caly dzien nad tym problemem i bez efektu.Na dysku widze Kazaa,zadnego antywira ani firewalla.

a nie można przepiąć dysku do innego kompa ? i zgrać tą magisterke ? bo rozumiem że o nią bitwa…

Pamięć się sypie, zasilacz, windows przepełniony-uszkodzone bibioteki.

Otworz obudowę sprawdź wszystki połączenia (pamięci wiatrak grafika hdd, zasilacz odkurz kompa)

Możesz tez spróbować tak jak mówi RiK

Próbowałeś zobaczyć co sie dzieje w trybie awaryjnym i czy możesz do niego wejść, może jakis nowy soft miesza?

Przede wszystkim dla bezpieczeństwa zrób, jak podaje RiK , a więc podpięcie chociażby do swojego komputera dysk i zgranie najważniejszych danych.

Następnie użyj setupcor.exe do ponownej instalacji (reinstalacji) systemu, czyli wszystko ma przebiegać tak, jak podaczas czystej instalki ale nie formatujesz partycji, tylko instalujesz system do tego samego katalogu, który już istnieje.

:okulary:

Wlasnie usiluje to wykonac ale system nagle po paru minutach zamyka sie.!W awaryjny udaje sie wejsc tak srednio za 10-tym razem,mialam takie komunikaty-"system nie mogl zidentyfikowac sterownikow trybu rzeczywistego lub programu rezydentnego ladowanego w pliku config.sys lub Autoexec.bat"oraz info zeby zainstalowac Windows ponownie-

tylko jak mam to wykonac?-jak ciagle sie wylacza? Prosze mi pomoc wyjasnic w jaki sposob moge uruchomic plyte instalacyjna z systemem. :!: Z tego co wiem to ostatnio ktos usilowal instalowac Neostrade(aplikacje) ale bez efektu i jest sterownik do modemu Thompson,chcialam go odinstalowac ale jest info,ze sie nie udaje tego wykonac?

W tej sytuacji nie zostaje nic innego jak zgrać dane,zdjąć z dysku wszystkie partycje,założyć i sformatować.

Sprawdzić należy podzespoły kompa oraz wykonać konserwację kompa.

Obowiązkowo

  • reset biosu najlepiej baterią

  • sprawdzenie pamięci na błędy

  • sprawdzenie dysku

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 6&start=30

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 694#231694

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048