Win nie zapamiętuje rozdzielczości ekranu

(system) #1

Witam !

Tak jak w temacie - po zrestartowaniu / ponownym uruchomieniu Win, ten nie zapamiętuje rozdzielczości ekranu - powraca automatycznie do 800x600.

Mam zainstalowane sterowniki do grafy i w ogóle, ale sama rozdzielczość nie jest zapamiętywana przez system...

Wie ktoś może jak rozwiązać ten problem ?

Pozdrawiam serdecznie !

(XMan) #2

Tak zawsze było, stało się nagle czy po instalacji nowych sterowników :?:

Opisz dokładniej problem - przyczyn może być wiele.

(Tomasz Paziewski) #3

W sterownikach karty graficznej zmień rozdzielczość, powinno pomóc :wink:

(system) #4

Powiem tak - wczoraj wróciłem do domu ze studiów i komputer już nie chciał wstać (po 2 tyg). Okazało się że - nie wiedzieć czemu - Win sypał krytycznymi błędami, które nie pozwoliły mi nawet na wejście do systemu czy przywrócenie ostatnich poprawnych ustawień...Konsola odzyskiwania także nic nie pomogła...

Zrobiłem format, zainstalowałem sterowniki, ale pojawił się problem z zachowaniem ustawień ekranu. Wcześniej - jakieś 7 miesięcy temu, gdy ostatnim razem robiłem foramt - także miałem taki problem, ale z tego co pamiętem jakimś cudem rozwiązał się...sam :roll:

Obecnie jednak zaczęło mnie to drażnić - nie wiem co jest tego przyczyną, zainstalowałem sterowniki MB, karty i w ogóle, ale problem podczas restartu systemu spawia że ustawienia nie są zapamiętywane przez system i pulpit po zalogowaniu wyświetlany jest w rozdzielczości 800x600.

Porada j.w. niestety nie przyniosła żadnej poprawy - wciąż po ponownym uruchomieniu systemu Win częstuje mnie rozdzielczością 800x600...

(XMan) #5

Sprawdż czy w Start -> Panel sterowania -> System -> Menedżer urządzeń nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania.

Jeżeli są to PPM / prawym przyciskiem myszki / w tym miejscu - Aktualizuj sterownik...

/ jak masz płytkę CD ze sterownikami to z włożoną płytką do napędu /.

Wyłącz w Menedżerze urządzeń PPM kartę graficzną - zrestartuj komputer i włącz ją ponownie.

Zainstalowałeś :

1. sterowniki do chipsetu swojej płyty głównej - Chipset.

2. NET Framework min. 2.0.

3. DirectX.

:?:

Jeżeli tak to podaj dokładne dane na temat swojego komputera tzn. system, płyta główna, karta graficzna.

Nie wiesz to zainstaluj Everest Home Edition :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... ition+2.20

Komputer -> Podsumowanie + Komputer -> Czujnik.

• rzuć gdzieś screeny i podaj linki.

Podobny temat :

viewtopic.php?f=19&t=316270

(system) #6

Wszystkie sterowniki są zainstalowane poprawnie - system nie wykrywa mi żadnego nowego / niezainstalowanego sprzętu podczas logowania.

W menadżerze siłą rzeczy więc wszystko jest ok...

1. sterowniki chipsetu (MB) instalowałem na stacie - są zainstalowane.

2. NET Framework nie instalowałem, ale zainstaluję (choć nie wiem po co, ale można się upewnić)

3. DirectX 9.0c dla Win XP także zainstalowany.

Mobo: Asus A8R-MVP s939

Karta: GB ATi x1050

Monitor: CRT Philips 107S6

System: Win XP Professional + SP3

Stary konfig, ale składałem go ponad 7 lat temu..Stoi u mnie w domu ze względu na fakt że mam drugiego kompa na studiach.

Jak trzeba więcej informacji, to proszę pisać, podam co trzeba.

EDIT:

Swoją drogą nie uważam by była to wina sterowników - raczej systemu, ponieważ prócz samej rozdzielczości Win nie zapamiętuje mi także ustawień i wyglądu pulpitu...Rozdzieczlość to tylko jeden z elem. których Win nie zapamiętuje po restarcie systemu - układ ikon, tapeta - wszystko wraca do ustawień domyślnych...