Win Vista Ultimate BOX? Co to?

Witam. Chciałem sobie zakupić Windows Vista Ultimate tylko nie wiem czy lepiej dołożyć i kupić wersję BOX czy kupić wersję OEM. Proszę was o wytłumaczenie BOX a OEM oraz szukam stronki a raczej sklepu z najtańszym Win Vista ultimate. Jeśli ma ktoś sklep który waszym zdaniem ma najtańszy ten system to proszę o podanie linku.

wersja oem jest przywiązana do jednego komputera, więc kupienie jej = posiadanie nielegalnego systemu.

musisz kupić BOX.

klik

Co Ty w ogóle gadasz?? Wersja oem jest piratem?? :stuck_out_tongue: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: =D> :roll:

jeśli nie jest dostarczona razem z komputerem/jego podzespołem to tak.

Nowa licencja oem mówi że kupując wersje OEM system przywiązany jest do płyty głównej i jej zmiana albo więcej niż 3 podzespołów wiąże się z utrata licencji więc wszystko jest “legalnie” Kupuj OEM

http://www.allegro.pl/item373056474_mic … _fvat.html

Jesteś pewien? Od jakiś 3 lat jest wersja oem, która przypisuje się do płyty głównej.

aha… czyli 90% Windowsów (kupionych) jest piratami… niezłe :expressionless:

a tak na serio:

BOX=wersja na kilka stanowisk (często takie wersje kupuje się do szkoły, firmy, kafejek internetowych itd.)

OEM=wersja dla jednego użytkownika w pełni legalna!

OEM - może być instalowana na jednej konfiguracji sprzętowej, ale to można obejść :slight_smile:

BOX - może być instalowana na wielu

Ilość stanowisk to zupełnie co innego.