Win XP + Bluescreen + błędy

Dziń dobry.

Dziś mam problem z Win XP Prof.SP2 Pl.

Zainstalowałem na laptopie HP compaq nc8000 o konfiguracji:

Centrino 1.7/ 2x512MB RAM/ 60GB HDD/ Ati Radeon 64 MB/ WiFi,BTH…

winde jak wyżej.

Miałem sterowniki do niego różne.

Zainstalowałem je.

Już przy instalacji pojawił się problem z tym, że połowa nie działała - tych zbędnych dodatków hp - choć sa przeznaczone do niego (laptopa). Poprstu nie instalowały się. Wyskakiwał jakiś błąd w trakcie. Niektóre po wielokrotnej próbie udało się. Był też problem z instalacją bluetootha, uporałem się przypadkiem nie wiem jak do końca wiem jak powtórzyć co zrobiłem w razie czego. Zmieniałem w pliku bth.inf coś.

Nie ważne.

Problemy też się ujawniły przy instalacji pakietu office i innych programów połowa z tych co używałem do tej pory i bez problemu instalowałem na win2000 nie instaluje się choć powinny! Np mathematica 5.2 czy też ten cały office 2003 prof PL. Zainstalował się tylko w części. Dożucałem do niego edytor równań i za 7 razem się udało.

Nie Ważne.

Nonstop jakieś komunikaty windy o błędach wyskakują to przy winamp to przy subeditplayer to przy ccleaner to przy totalcomander… Raz na 5 uruchomień mniejwięcej

A najważniejsze to to, że bluescreen wyskakuje często (już z 10 razy w ciągu 24h), nie mogę nawet przeczytać co pisze na nim bo trwa około pół sekundy i wyłącza się zasilanie.

Nie wiem czy czegoś zadużo nainstalowałem ale nie sądzę bo w trakcie instalacji już były błędy.

Najczęściej wyskakuje błąd - raport o błędach jakiś kretyński,

Blue screen, Przy instalacjach błędy typu - niezgodność z xp, czy też że nie można zweryfikować czegoś tam, lub brakuje czegoś czego nie brakuje, lub że coś z rozpakowywaniem czegoś.

No różne.

Problem że czasem za którymś razem zadziała.

Nie wiem co się dzieje.

“Jareczku Poratuj”

Prosze pomóżcie ludzie bo nie wiem o co chodzi.

Ta sama winda na drugim kompie działa bez zarzutów.

PS.

Bateria jest nowa w laptopie ale to nie powinno mieć znaczenia.

Jak se coś przypomnę to dopisze.

Proszę o wszelkie wskazówki i wogóle będę wdzięczny.

Pozdrawiam wszystkich.

Dzięki z góry.

W dniu 10.05.2008 , o godzinie 16:05 został dopisany post przez CorneliusRoofoo

Acha i było coś że błąd z drwatson.

A raz się nie uruchomił winda i musiałem naprawiać instalką bo znikł plik config z pod windows/system.

I miałem wira flashowego co znika jak się go usunie programem PRV.

Może mam wir?

nie mam antywira napewno.

Pewnie coś ze sprzętem - RAM walnięty, procesor się przegrzewa itp. (wróżenie z fusów).

Zbyt pesymistyczne.

Nie wydaje mi się.

CorneliusRoofoo ,

może warto wszystko zainstalować jak należy ??

na “prosty” rozum jeśli podczas instalacji występują błędy nie miej nadziei z odpowiedniego funkcjonowania kompa :frowning:

tak poczytałem sobie o blue screenach.

Powiedzcie mi jak przetestować pamięć ram?

Jak się sprawdza i ustawia napięcie na ram?

Mam zainstalowany acronis tylko jak skorzystać?

W dniu 10.05.2008 , o godzinie 23:15 został dopisany post przez CorneliusRoofoo

Przypomniała mi sie treść najcz ęstszych błędów przy otwieraniu czegoś.

Program wygenerował błędy i zostanie zamknięty.

i pyta czy wysyłać raport o błędach.

czy ktoś pomoże mi???

W dniu 10.05.2008 , o godzinie 23:16 został dopisany post przez CorneliusRoofoo

Jak sprawdzić czy hardware nie uszkodzony i co?

Na laptopie ze sprawdzeniem czy coś jest nie uszkodzone jest spory problem, ze względu na budowę. Wejdz w bios (del przy włączaniu) w którejś z kart będziesz miał podane temperatury, FSB procka, RAMu daj je na forum, w przypadku temperatur możesz poprostu oszacować czy są one wysokie. Napisz czy są jakieś problemy typu że coś “huczy” itp. Właściwie jeżeli problem jest techniczny a laptop nie jest na gwarancji to naprawa prawie że z pewnością wyniesie Cię więcej niż nowy laptop, no chyba że to sprawa kosmetyczna. Jeżeli RAM by był winien powyższych awarii można go wymienić.

To tak jeżeli problem był techniczny ale bardziej jestem zdania że jest on z powodowany programowo. Jeżeli problemy wystąpiły odrazu po zainstalowaniu windowsa, to czy źródło danych z których czerpałeś oprogramowanie potencjalnie mogły zawierać wirusy? Czy płyta z windowsem nie była porysowana, czy była już wcześniej instalowana i działała? Czy problem wystąpił po podłączeniu do internetu, włożeniu pen drive’ a, włożeniu płyty? Czy wszystkie dyski twarde, partycje zostały sformatowane przed instalacją windows lub jakichkolwiek sterowników?

Jeżeli laptop wcześniej dobrze działał, przed formatem, to raczej się nie zepsuł, więc myślę że jakoś da radę to naprawić. Pzdr i przepraszam za taka długa odp.

Napiszesz, jak to zrobisz.W przeciwnym razie nastąpi

automatyczne złączenie postów i Twoja informacja

nie zostanie pokazana jako nowy post

Sprawdziłem RAM programem jakimś i wszystkie testy OK.

Sprawdziłem też w dzienniku zdażeń kody błędów i są trzy.

Są następujące:

PIERWSZY

0x1000008e(0xc0000005, 0xbf8cec96, 0xb852eb28, 0x00000000)

ten nie bardzo mogę rozszyfrować ale piszą ludzie na niemieckim forum, że od sterów tyle że jedni że od audio inni co inego.

Prosiłbym by mi ktoś pomógł znaleźć znaczenie tego kodu.

DRUGI

Uszkodzony C:\Documents and…\All…\Dane Ap…\Microsoft\Dr Watson\drwtsn.log

jednorazowy

TRZECI:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL - u góry ekranu a na dole:

0x0000000A(0x0000002F, 0x00000002, 0x00000000, 0x804FB48A)

Tu tłumaczą że przy przełączaniu zasilania z Ac na baterię tak się dzieje, a inni że Sterowniki.

Jeszcze gdzie indziej znalazłem że przy upgrade win Me albo 98 na Xp potem tak jest bo się pierniczy ze sterami, ale ja nie upgradeowałem.

Dziś wieczorem albo jutro rano wezmę Frmat zrobie i inną wersję win Xp instalne poczekam też ze sterami bo są zbędne wsumie za wyjątkiem audio bo nie działa bez nich.

popatrze jak się będzie zachowywał.

Proszę o odpowiedź jeśli ktoś znajdzie dokładne tłumaczenie kodów.

Ale przypuszczam że mam wirusa i złe stery. Myślę, że dwie przyczyny na raz.

Pozatym zresetowałem ust BIOSA i pojawiłsię tylko raz od tej pory i to ten TRZECI bscrn a wcześniej się nie pojawiał pozostałe się nie pojawiają .

Spaprałem coś przy instalacji sterów tak mi się wydaje i nie mam antywira.

Ale będę miał jutro to sprawdzę wszystkie moje dyski bo gdzieś pewnie tkwi jakaś ■■■■■.

Mimo wszystko przydałoby się wiedzoieć co kody oznaczają bo może się mylę co do przyczyn.

Proszę o odpowiedź nim sformatuje najlepiej.

Dzięki.

W dniu 12.05.2008 , o godzinie 10:34 został dopisany post przez CorneliusRoofoo

A przy próbach instalacji pewnych sterów czy mathematica 5.2 etc…

pojawia się komunikat :

The contents of this file cannot be unpacked.

The executable you are attempting to run has been corrupted.

Please obtain another copy of the file, verify its integrity and try again.

Na innych kompach nie pojawia się nic takiego.

Nazwij temat konkretnie i zlikwiduj te bezsensowne emotki. Dlaczego nie obejmujesz logów i komunikatów znacznikami? Co to ma wspólnego z Oprogramowaniem? Przenoszę. Zapoznaj się z zasadami pisania na forum.

Błąd 0x1000008e dotyczy sterownika nagrywania:

Zainstaluj ASPI: http://www.instalki.pl/programy/downloa … Driver.php

Zainstaluj jeszcze raz SP2.

To może być wirus, wrzuć logi z HJT: viewtopic.php?f=16&t=36654

Skanery online: http://www.searchengines.pl/Kolekcja-na … 31936.html

Co do błędu 0xA: http://support.microsoft.com/kb/314063/en-us

Czym sprawdzałeś pamięć? Do tego najlepszy jest memtest86: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … est86+3.4a

Już rozwiązałem problem to RAM uszkodzony był!

Dzięki zamykam temat =D>