[Win XP] Brak autouruchamiania płyty CD po włożeniu. Problem

Mam problemik, iż po włożeniu płyty CD do napędu nie odpala mi się automatycznie jak to miało miejsce jakiś czas temu.

Dodatkowym problemem jest to, iż gdy powiedzmy przy uruchomieniu komputera w czytniku jest płyta z jakiejś gazety (np. Komputer Świat) i ją wymienię na inną płytę (np. z czasopisma Enter), to ikonka płyty zostaje ciągle ta, która była w chwili uruchomienia komputera (w tym przypadku Komputer Świat). Jeżeli nawet kliknę 2 razy na nią (lub PPM -> Otwórz), dostaję informację o braku płyty tej która była w czytniku w chwili uruchomienia komputera. Jedyną metodą jaką znam jest prawoklik i wybranie: “Eksploruj”.

Czy można to jakoś naprawić bez reinstalacji systemu?


Pozdrawiam

DL

  1. Start/Uruchom/gpedit.msc (Windows XP Professional)

Konfiguracja użytkownika Szablony Administracyjne System Wyłącz funkcję autoodtwarzania

Konfiguracja komputera Szablony Administracyjne System Wyłącz funkcję autoodtwarzania

  1. Start/Uruchom/regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer

DWORD o nazwie NoDriveTypeAutoRun, wartości szesnastkowa: b5, dziesiętna: 181

Lub wklejamy podany tekst do notatnika:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]

“NoDriveTypeAutoRun”=dword:000000b5

Zapisujemy jako wszystkie pliki z nazwą nazwa_pliku.reg. Dodajemy powstały plik do rejestru i potwierdzamy.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom

wartość Autorun, w danych powinna być 1.

Natomiast w AutoRunAlwaysDisable nie powinny być dopisane żadne CD–ROMy

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom]

“AutoRun”=dword:00000001

“AutoRunAlwaysDisable”=hex(7):00

  1. Trzeba sprawdzić czy w services.msc uruchomiona jest usługa Wykrywanie sprzętu powłoki, tryb uruchamiania winien być ustawiony na automatyczny.

  2. Narzędzie Microsoft Autoplay Repair Wizard automatycznie powinno naprawić autoplay–a.

CentrumXP.pl

Szymoo Dzięki za szczegółowy opis, jednak zapomniałem zaznaczyć wyżej, że mam Windowsa XP Home.

Większości z tych poleceń u mnie nie da się zrobić.

Dokonałem zmian w rejestrze jak piszesz w punkcie 2, ale nie pomogło.

Mam pytanko, do punktu 4, czy w XP Home jest to narzędzie Autoplay Repair Wizard? [nie mogę znaleźć].