Win XP- Brak dzwiekow systemowych i nie tylko

Z góry uprzedzam, że przejrzałem podobne do mojego watki jednak do tej pory nic nie pomogło.

Problem braku dzwiekow systemowych byl juz od dluzszego czasu, myslalem jednak ze format pomoze- jednak mylilem sie, komp dzis swiezo po formacie a dzwiekow systemowych jak nie bylo tak nie ma :evil: (dodam jeszcze ze mp3 i filmy chodzą bez zarzutu).Chcąc sprawdzić dzwieki systemowe wchodze w Panel Sterowania–>Dzwieki i urzadzenia Audio–> Dzwieki’ i probuje odtworzyc jakikolwiek dzwiek-bezskutecznie. Po raz kolejny za to szwankuje dzwiek na stronkach youtubo-podobnych-również jest go brak( przy Mozilli Firefoxie mimo instalacji Adobe Flash Player).

Jakby tego bylo malo po instalacji PES5 zauwazyłem brak oprawy muzycznej w menu, brak komentatora i kibiców, natomiast odgłosy kopnietej piłki czy sedziego działaja bez zarzutu. :shock:

Myślac że to najzwyczajniej wina plyty zainstalowalem sobie Polan i tutaj to samo, żadnego podkładu muzycznego czy mowy, tylko odgłosy walki, czarów itp… :shock: :shock:

Podobnie rzecz ma sie jeżeli chodzi o GG, żadne dzwieki program nie emituje. Naturalnie nie trzeba nawet wspominac ze dzwieki typu start windows czy błąd, nie maja miejsca.

Jestem w totalnej kropce…

Ps:

Instalowane kodeki:

-K-lite codec pack 3.01 Full

-ffdshow

-Musk Codec Pack 5

wersja sterownika audio 5.10.0.5850

kontroler audio: SiS (7012)

kodek Ac97: ALC655

Nie pomogło:

-instalacja SLD Codec Pack

-załączenie pliku .reg. do rejestru

-Codec Tweak Tool z pakietu K-Lite - opcja [Registry] Fix non-working system sound jest niedostępna…

Ratujcie :cry:

o w mordę heh pierwszy raz czytam o takim problemie.formatowałeś cały dysk czy tylko partycje z Windowsem?skanowałeś na obecność obcych elementów jakimiś antywirusami,spyware itp?

Formatowalem cały dysk, nawet kilka razy dzielac go na nowo na partycje, co do skanow to robie je regularnie i jak dotychczas niczego nie wykryły… :cry:

A może karta dźwiękowa jest uszkodzona. Weź ją (o ile nie masz zintegrowanej) i zainstaluj u kumpla, a kumpla karte zainstaluj u siebie. Będziesz wiedział czy to wina karty czy płuty.