WIn xp czy 98

siemka jaki mi polecicie system operacyjny do internetu, ogladania filmów słuchania muzyki no i zeby nie mulił kompa…mam akualnie xp ale nie wiem czy nie przeniesc sie na 98

a jakiego masz kompa?

KYN do tego nadają się oba systemy, choć xp bardziej. Wszystko zależy jakiego masz kompa.

jak masz słabego i xpek bardzo ci muli to zmień na 98, ale xpek jest dużo lepszy, może masz syf na kompie i dlatego ci muli

mam athlona xp 3200 512mb ram i dysk 80 gb a i grafa gx fx5200 128

Jeśli masz XP to przy nim pozostań.

Muli - być może sam go zamuliłeś 8)

Wiec tylko XP. Jak muli to go wyczyść ze śmieci zrób defragmentacje itp.

Ja mam oba systemy zainstalowane, gdy jeden padnie to zawsze mogę poprzenosić z dysków itp (tylko wymagany jest sytem FAT32, by 98 odczytał dane z XP jeśli jest na NTFS)

Ja ewentualnie polecam Windows Server 2003 - jest stworzony na tym samym jądrze co XP, posiada podobne funkcje i jest bardzoo stabilny…

Sam go używam od pewnego czasu i zaluje, ze wczesniej tego nie zrobilem…

To ze w nazwie jest “server” nie musi oznaczac, ze domowy uzytkownik nie moze korzystac z niego na jednym, swoim komputerze…

Ponadto system jest lepiej zabezpieczony, ma co prawda pare zbednych (dla zwyklego uzytkownika) aplikacji (dotycza glownie wymiany informacji i zarzadzania siecia), jednak dziala szybciej i trudniej go zamulic…

Usuniato w nim wszystko co zbedne w XP!

Większosc aplikacji i gier takze swietnie dziala w tym srodowisku…

Polecam!

P.S Oczywiscie jest to tylko moja opinia i nikt nie musi sie z nia zgadzac…

Pozdrawiam!

Kubuś tylko ile kosztuje ten sytem ponad 1500pln wersja oem(zależy jaka wersja)

Nie przesiadaj się na 98.

Na taki sprzęt jaki masz win xp jest idealny. Zero zamulania. Prostota obsługi i w ogóle jeden z lepszych wyborów.

:arrow: optymalizacji

Zostań przy XPku, to że zamula to juz twoja Wina zrób optymalizacje kompa i powinno smigac, na takim kompie jakiego mam w podpisie XP smiga idealnie ;]

ale co mam dokładnie zoptymalizowac zeby szybciej chodził bo o optymalizacji jest tam baaaaaaaaardzo duzo napisane i nie wiem co zrobic

Zajrzałeś do mojego tematu?

Na sam początek czyszczenie rejstru, defragmentacja dysku, skan na szkodniki i inne któe są tam wymienione ( to są podstawy a nie jakoś zdecydowanie rozbudowane - zobacz na link do topicu robinho) :smiley:

KYN , najlepiej zrób wszystko :stuck_out_tongue: (tak jak ja) wtedy osiągniesz maximum mocy kompa ;]

tak zajrzałem czysczenia i takie tam juz zrobiłem no i troche szybciej chodzi ale mysle ze tu trzeba cos innego zrobic…jakos go przyspierzyc:]

No to do dzieła:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=5989

kurde nie chciałem zebys mi podał linku do optymalizacji!wszyscy tu sa takie cwanaiki ze jak komus sie muli komp albo cos to podaja link to optymalizacji a nie pomogą.mi chodzi o to co mam konkretnie zoptymalizowac!

Konretnie to optymalizujesz system.

Po to stworzyliśmy te poradniki (ja, robinho, kosior, picasso) aby można było przyśpieszyć system.

Jak to mówią: ziarnko do ziarnka…

Każda czynność przyśpiesza system. Najlepiej poświęć troszkę czasu na to a będzie wszystko fajnie :slight_smile:

I nie narzekaj: nie chce Ci sie to siedź na systemie który Ci konretnie przymula i po sprawie :evil:

A czy ty myślisz ze my wróżki jesteśmy. Nie wiemy jak masz wszystko poustawiane.

Zaczynasz od czyszczenia temp rejestru i defragmentacji i wyłaczenia zbędnych usług w systemie. Po czym lecisz z ustawieniami jak pod linkami i porównujesz ustawienia. Zwracaj uwage tylko na to czego dotyczy zmiana ustawień.