WIn xp czy 98

(Core 2 Duo) #1

siemka jaki mi polecicie system operacyjny do internetu, ogladania filmów słuchania muzyki no i zeby nie mulił kompa...mam akualnie xp ale nie wiem czy nie przeniesc sie na 98

(Matrix506) #2

a jakiego masz kompa?

(lazikar) #3

KYN do tego nadają się oba systemy, choć xp bardziej. Wszystko zależy jakiego masz kompa.

(Barti041) #4

jak masz słabego i xpek bardzo ci muli to zmień na 98, ale xpek jest dużo lepszy, może masz syf na kompie i dlatego ci muli

(Core 2 Duo) #5

mam athlona xp 3200 512mb ram i dysk 80 gb a i grafa gx fx5200 128

(Frog) #6

Jeśli masz XP to przy nim pozostań.

Muli - być może sam go zamuliłeś 8)

(lazikar) #7

Wiec tylko XP. Jak muli to go wyczyść ze śmieci zrób defragmentacje itp.

(FXJ) #8

Ja mam oba systemy zainstalowane, gdy jeden padnie to zawsze mogę poprzenosić z dysków itp (tylko wymagany jest sytem FAT32, by 98 odczytał dane z XP jeśli jest na NTFS)

(Kubuś) #9

Ja ewentualnie polecam Windows Server 2003 - jest stworzony na tym samym jądrze co XP, posiada podobne funkcje i jest bardzoo stabilny...

Sam go używam od pewnego czasu i zaluje, ze wczesniej tego nie zrobilem...

To ze w nazwie jest "server" nie musi oznaczac, ze domowy uzytkownik nie moze korzystac z niego na jednym, swoim komputerze...

Ponadto system jest lepiej zabezpieczony, ma co prawda pare zbednych (dla zwyklego uzytkownika) aplikacji (dotycza glownie wymiany informacji i zarzadzania siecia), jednak dziala szybciej i trudniej go zamulic...

Usuniato w nim wszystko co zbedne w XP!

Większosc aplikacji i gier takze swietnie dziala w tym srodowisku...

Polecam!

P.S Oczywiscie jest to tylko moja opinia i nikt nie musi sie z nia zgadzac...

Pozdrawiam!

(Patryk Bieguszewski) #10

Kubuś tylko ile kosztuje ten sytem ponad 1500pln wersja oem(zależy jaka wersja)

(aju) #11

Nie przesiadaj się na 98.

Na taki sprzęt jaki masz win xp jest idealny. Zero zamulania. Prostota obsługi i w ogóle jeden z lepszych wyborów.

:arrow: optymalizacji

(Kosior6) #12

Zostań przy XPku, to że zamula to juz twoja Wina zrób optymalizacje kompa i powinno smigac, na takim kompie jakiego mam w podpisie XP smiga idealnie ;]

(Core 2 Duo) #13

ale co mam dokładnie zoptymalizowac zeby szybciej chodził bo o optymalizacji jest tam baaaaaaaaardzo duzo napisane i nie wiem co zrobic

(aju) #14

Zajrzałeś do mojego tematu?

Na sam początek czyszczenie rejstru, defragmentacja dysku, skan na szkodniki i inne któe są tam wymienione ( to są podstawy a nie jakoś zdecydowanie rozbudowane - zobacz na link do topicu robinho) :smiley:

(Kosior6) #15

KYN , najlepiej zrób wszystko :stuck_out_tongue: (tak jak ja) wtedy osiągniesz maximum mocy kompa ;]

(Core 2 Duo) #16

tak zajrzałem czysczenia i takie tam juz zrobiłem no i troche szybciej chodzi ale mysle ze tu trzeba cos innego zrobic....jakos go przyspierzyc:]

(aju) #17

No to do dzieła:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... topic=5989

8)

(Core 2 Duo) #18

kurde nie chciałem zebys mi podał linku do optymalizacji!wszyscy tu sa takie cwanaiki ze jak komus sie muli komp albo cos to podaja link to optymalizacji a nie pomogą.mi chodzi o to co mam konkretnie zoptymalizowac!

(aju) #19

Konretnie to optymalizujesz system.

Po to stworzyliśmy te poradniki (ja, robinho, kosior, picasso) aby można było przyśpieszyć system.

Jak to mówią: ziarnko do ziarnka...

Każda czynność przyśpiesza system. Najlepiej poświęć troszkę czasu na to a będzie wszystko fajnie :slight_smile:

I nie narzekaj: nie chce Ci sie to siedź na systemie który Ci konretnie przymula i po sprawie :evil:

(lazikar) #20

A czy ty myślisz ze my wróżki jesteśmy. Nie wiemy jak masz wszystko poustawiane.

Zaczynasz od czyszczenia temp rejestru i defragmentacji i wyłaczenia zbędnych usług w systemie. Po czym lecisz z ustawieniami jak pod linkami i porównujesz ustawienia. Zwracaj uwage tylko na to czego dotyczy zmiana ustawień.