[win xp home] udostepnianie folderow

Jak mam skonfigurowac siec i udostepnic foldery miedzy laptopem, a PC zeby moc cos kopiowac. Na obu jest WIndows XP Home.

Temat stary jak swiat. Wiem, ze sa opisy w necie ale wedlug zadnego z nich nie dziala.

Nawet tego ze strony microsoftu: http://support.microsoft.com/kb/814004/PL/ W czesci 5 nie mam takiej opcji zeby zainstalowac klienta albo cos.

Najsmieszniejsze, ze to wczesniej raz zadzialalo bez zadnych udziwnien. Wystarczylo, ze grupe robocze zmienilem z domyslnej MSHOME na swoja i kompy sie widzialy i fodlery byly dostepne.

Adresy IP sa ustawione (pingi dzialaja), grupa robocza jest taka sama, konta gosci na obu komputerach sa wlaczone.

Probowalem tez w trybie awaryjnym ustawiac udostepnianie i dalej nie dziala.

Kombinuje i kombinuje - czasami na jednym komputerze zdarza sie, ze oba sa widoczne w jednej grupie roboczej ale i tak nie moge wejsc wtedy na drugiego bo dostaje to:

\Athlon nie jest dostepny. Mozesz nie miec uprawnien do uzywania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj sie z administratorem tego serwera, aby uzyskac uprawnienia dostepu.

Prosze o pomoc bo juz chyba 2 weekendy na to stracilem

Niewiem co mnie podkusilo zeby oryginalnego Windowsa kupic - najgorszy zakup w moim zyciu, a wsparacia zadnego

Mam jeszcze XP Professional na jednym dysku. Sprobowalem wiec skonfigurowac siec pomiedzy XP Prof, a XP Home i co ciekawe na tym kompie z Professionalem nie moglem nawet wejsc do grupy roboczej. Nie mam juz do tego sily

dynek ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

to może ci pomoże http://www.banita.pl/konf/smbudost.html

A próbowałeś, Start>uruchom(win+r) i wpisać \adres_ip ? Ja tak zawsze robie i nie ma bata żeby nie weszło na udostępnione pliki.