WIN XP i AUROX 12 - jak podzielić partycje

Kurde pomóżcie bo już ręce opadają mi ;/

Na chwile obecna mam tak zrobione partycje:

partycjeir2.jpg

Chce sobie wgrać AUROXA i pomyślałem sobie, że jak utnę z dysku D:\ 10GB to chyba starczy tylko nie wiem jak to należy porozkładać. Chodzi mi o SWAMP, dysk do linuxa i dysk do moich śmieci. Gdzieś wyczytałem, że jeszcze trzeba jeden dysk na moje dokumenty. Jakie mają być formaty tych dysków, czy mają to być dyski primary i logical, ile musi ich być i ile powinno być minimalnie na nich miejsca? Czytałem coś o SWAMP, że to ma jakieś powiązania do DDR, ja mam aktualnie 256mb. PLZ pomóżcie …

Na vortalu jest prezentacja ( http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34&id=21). Obejrzyj sobie.

Przed odcięciem z pod windy zdefragmentuj partycję D. Ja bym dał raczej z 15GB. Jak odetniesz to zostaw tam wolne miejsce. Przy instalacji Auroksa wybierz opcję “wykorzystaj wolne miejsce”. Instalator sam wszystko za ciebie zrobi(taki mądry jest). Ewentualnie możesz skorygować swap bo masz mało ramu na gdzieś 1GB- wtedy musisz dodatkowo zaznaczyć opcję aby przejrzeć wyniki ustawień i skorygować(nie pamiętam dokładnie jak się nazywa ta opcja ale tam wszystko po polsku jest więc się zorientujesz).