Win XP i Win 2000 w jednym domu

Chciałem zainstalować Win XP i Win 2000 w jednym komputerze. Jednak WinXP nadpisuje mi bootsektor systemu Win2000. Może wie ktos jak tego unknąć?

czy przypadkiem nie chcesz zainstalować obydwu systemów na jednej partycji? jesli tak, to wiedz, że jest to wysoce niewskazane, i bardzo trudne do zrobienia. Jak chcesz mieć dwa systemy, to zainstaluj je na dwóch różnych partycjach. Przy czym najpierw zainstaluj 2000 a następnie XP. Wszystko będzie dobrze działało. Instalator XP musi wykryć windowsa 2000 i stworzy plik boot.ini z odpowiednim wpisem gdzie będziesz miał wybór dwóch systemów.

Dokładnie tak zrobiłem jak Ty piszesz. Najpierw zainstalowałem Win98, następmie Win2000 a na końcu WinXP. Win98 i WinXP działają, a Win2000 został uszkodzony przez instalatora WonXP.

Każdy z systemów zainstalowany został na osobnej partycji, tj:

C - Win98

F - Win2000

G - WinXP

możesz wkleić tutaj swój boot.ini ?

może wtedy się coś wyjaśni… :confused:

Niestety, już nie mogę ponieważ spasowałem i powróciłem do mojego standardu, a więc do Win98 + WinXP. Boot.ini przeglądałem i nie było tam żadnego wpisu dotyczącego win2k

może trzeba było go poprostu dodać do tego wpisu? Może by pomogło…

Nie sądzę. Gdyby wszystko było OK, instalator dopisałby go sam do bootloadera.

no ale skoro nie zribił tego, być może ponieważ nie spodobał mu się trzeci system, to można było spróbować. Nikt by cie za to nie zbił :wink: