Win XP i Win 2000 w jednym domu

(Localize) #1

Chciałem zainstalować Win XP i Win 2000 w jednym komputerze. Jednak WinXP nadpisuje mi bootsektor systemu Win2000. Może wie ktos jak tego unknąć?

(Kalihomepage) #2

czy przypadkiem nie chcesz zainstalować obydwu systemów na jednej partycji? jesli tak, to wiedz, że jest to wysoce niewskazane, i bardzo trudne do zrobienia. Jak chcesz mieć dwa systemy, to zainstaluj je na dwóch różnych partycjach. Przy czym najpierw zainstaluj 2000 a następnie XP. Wszystko będzie dobrze działało. Instalator XP musi wykryć windowsa 2000 i stworzy plik boot.ini z odpowiednim wpisem gdzie będziesz miał wybór dwóch systemów.

(Localize) #3

Dokładnie tak zrobiłem jak Ty piszesz. Najpierw zainstalowałem Win98, następmie Win2000 a na końcu WinXP. Win98 i WinXP działają, a Win2000 został uszkodzony przez instalatora WonXP.

Każdy z systemów zainstalowany został na osobnej partycji, tj:

C - Win98

F - Win2000

G - WinXP

(Kalihomepage) #4

możesz wkleić tutaj swój boot.ini ?

może wtedy się coś wyjaśni.. :confused:

(Localize) #5

Niestety, już nie mogę ponieważ spasowałem i powróciłem do mojego standardu, a więc do Win98 + WinXP. Boot.ini przeglądałem i nie było tam żadnego wpisu dotyczącego win2k

(Kalihomepage) #6

może trzeba było go poprostu dodać do tego wpisu? Może by pomogło...

(Localize) #7

Nie sądzę. Gdyby wszystko było OK, instalator dopisałby go sam do bootloadera.

(Kalihomepage) #8

no ale skoro nie zribił tego, być może ponieważ nie spodobał mu się trzeci system, to można było spróbować. Nikt by cie za to nie zbił :wink: