Win Xp - konto z ograniczeniem


(Kahn00) #1

Siemka!!

Pomoże ktoś mi jak zrobić konto z ograniczeniem?? Konkretnie chodzi mi o to, że na koncie "x" jest dostęp do wszystkich aplikacji, które są zainstalowane na kompie a na koncie "Y" jest dostęp tylko do Internetu i Office a i jeszce nie ma dostępu do żadnego z dysków!! Wie ktoś jakl to zrobic??


(JNJN) #2

Poczytaj i rób.

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_73031.html

http://centrumxp.pl/windows/artykuly/asa_setting.php


(lazikar) #3

Logujesz się na konto użytkownika któremu chcesz zablokować aplikacje.

Wchodzisz w rejestr

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

w menu edycja wybierasz nowy i wartość dworld nadajesz nowej wartości nazwe DisallowRun i klikasz Enter w pole Dane wartości wpisujesz 1 i klikasz OK.

Następnie przystępujesz do definiowania aplikacji które mają być blokowane. Klikamy na nowo utworzony klucz i w menu edycja wybieramy Nowy i Warość ciągu wartości nadajesz nazwe 1 ( dla następnych odpowiednio 2,3,4,5,6...)i wciskasz enter

Klikasz dwukrotnie na nową wartość i w pole Dane Wartości wpisujesz nazwę pliku wykonywalnego aplikacji np iexplore.exe i klikasz ok.

Powtarzasz czynność dla każdej aplikacji którą chcesz zablokować.


(Kahn00) #4

Ale jest problem...Mam Win XP SP2 i robie tak:

Najpierw uruchamiamy konsolę MMC: wydajemy komendę Start | Uruchom i wpisujemy polecenie MMC.

Teraz dodajemy do konsoli potrzebne przystawki: jeśli pracujemy z Windows 2000, w menu głównym wydajemy polecenie Konsola | Dodaj/Usuń przystawkę. Natomiast w Windows XP komenda jest nieco inna: Plik | Dodaj/Usuń przystawkę. Używając przycisków Dodaj, wybieramy ikony Użytkownicy i grupy lokalne oraz Zasady grupy. Nową przystawkę możemy zapisać pod dowolną nazwą.

Tak jest napisane na stronie chipa ale jest problem...nie mam czegoś takiego jak: Zasady grupy...czemu?? pod windows XP SP2 jest jakoś inaczej napisane??


(Kahn00) #5

A jak mam wpisac np dla programy aaa.exe c:programfiles/abcd/aaa.exe czy tylko samo aaa.exe?? Nie ma łatwiejszego sposobu??


(lazikar) #6

Wpisujesz sam plik wykonywalny jak aa.exe outlook.exe WellGet.exe


(Kahn00) #7

A jak zrobić aby nie było dostępu do dysków??