Win XP na Sony Vaio nie uruchamia się

(Skaffim) #1

Mam w laptopie Sony Vaio PCG-FX401 Win XP Home i od wczoraj w ogóle Windows nie chce się uruchomić.Pokazuje się tylko flaga Windowsa z paskiem ładowania,a następnie zamiast zwyczajowego pojawienia się ekranu logowania użytkownika jest tylko czarny ekran i tyle,laptop nie reaguje,moge go tylko zresetować albo wyłaczyć… Co można z tym zrobić? Dodam że laptop nie ma łączności z netem a więc kwestia jakiegoś wirusa z góry odpada.

(Cosik Ktosik) #2

Spróbuj F8 przy starcie systemu i wybierz ostatnią znaną dobrą konfigurację, jak nie pomoże sprawdź, czy działa tryb awaryjny.

(Skaffim) #3

F8 pomogło i z tryb awaryjny się uruchomił.Potem uruchomiłem jeszcze raz i dałem przywracanie systemu do ostatniej znanej dobrej konfiguracji i dalej czarny ekran… :?

(Cosik Ktosik) #4

Spróbuj przywrócić system do wcześniejszego punktu: http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/1394, … stemu.aspx

W razie problemów z trybem awaryjnym

(Kazik Sojka) #5

cosik_ktosik, a jak przywrócić system do wcześniejszego punktu, skoro chłopak pisze, że nie może się zalogować do Win…

Kiedyś miałem podobny problem na kompie stacjonarnym, wtedy pomogła ponowna instalacja sterownika wideo (musisz to zrobić w trybie awaryjnym)…

(Skaffim) #6

W trybie awaryjnym chciałem włączyć przywracanie systemu do wcześniejszego punktu,ale nie moge bo wyświetla mi komunikat “Przywracanie systemu zostało wyłączone w trybie awaryjnym,uruchom komputer w trybie zwykłym i wtedy uruchom przywracanie systemu do wcześniejszego punktu”–>ale jak mam to zrobić skoro “normalnie” system się nie włącza,gdyż JEDYNIE w trybie awaryjnym się uruchamia… :?

W dniu 15.06.2008 , o godzinie 0:49 został dopisany post przez Azrael83

Skończyło się na tym że reinstalowałem Windowsa i już wszystko działa.Dzięki za pomoc i tak :slight_smile: