Win xp pro - internet jest, LAN nie śmiga

Witajcie.

nie znalazłem takiego problemu wię o nim piszę. Jeśli już coś takiego było, proszę o link do rozwiązania i wyrozumiałość - jakoś nie mogłem odnaleźć tego czego szukałem… więc:

mam sieć lan z hostami z win2k (4 sztuki), każdy host ma stałe ip i podpięty jest do switcha, a ten do routera. LAN działa, wszystkie kompy się widzą, internet też działa.

Dokupiłem kolejny komputer, tym razem z winXPpro, skonfigurowałem sieć tak jak w w2k (przypisałem stałe ip, dnsy, uruchomiłem udostępnianie plików, wyłączyłem firewalla, ustawiłem tą samą grupę roboczą).

Efekt - komputery z win2k widzą nowego hosta w sieci, jednak nie mogąna niego wejść. winXPpro widzi w grupie roboczej tylko siebie.

uruchamiałem na tym xp kreatora sieci, nic nie dało…

dziwne jest to że internet działa, a lan w tym winXPpro nie działa…

będę wdzięczny za pomoc :smiley:

pozdrowienia,

4rch0n

Zezwoliłes na ruch sieciowy z ogniomórku :roll:

Mam podobnie, na jednym XP a na innych 98 i na 98 się widzą wszystkie trzy a na Xp tylko ten z XP. Net działa, z 98 do Xp sie nie łączy z na odwrót tak. Mam wyłączonego firewalla (chociaż z włączonym jest tak samo).

:lol:

Sory długo tutaj nie zaglądałem…

firewalla włączyłem spowrotem, włączyłem konto gościa i następnie dodałem innego użytkownika sieciowego, przypisałem mu uprawnienia. wyłączyłem konto gościa, teraz z każdego innego hosta klikając na ten winXP pojawia się monit o hasło - czyli już wszystko działa poprawnie.

to było banalne, i jest gdzieś wątek w “sieciach” który przypomniał mi podstawy :-o :slight_smile: .

pozdrawiam serdecznie:)

http://www.banita.pl/ przejrzyj czy tak masz poustawiane :wink: