Win Xp Pro. OEM

(Gruberek) #1

Chce sobie kupić Windowsa Xp Professional i właśnie nie wiem czym się różni wersja OEM od takiej normalnej. Czytałem na necie i w szukajce patrzyłęm ale nie było nic konretnego. I czy jeżeli kupie sobie i zainstaluje na moim obecnych sprzęcie i np. za miesiąc kupie sobie nowego kompa to mogę na nim zainstalować tego windowsa?

(Clubbasse207) #2

nie :stuck_out_tongue:

wersja oem jest przypisana do płyty głównej i przy kupnie nowego kompa (a nawet zmianie płyty gł.) należy kupić nowy windows :stuck_out_tongue:

a wersja box może być instalowana na różnych komputerach ale niemoże być zainstalowana na kilku komputerach w tym samym czasie

(Gruberek) #3

a jeszcze czym się różni np.

http://allegro.pl/item143694304_windows ... l_oem.html

od

http://allegro.pl/item143913804_windows ... azja_.html

(Kosior6) #4

W wersji box dostajesz eleganckie pudełeczko + instrukcję a w wersji oem dostajesz tylko płytkę w zwykłym opakowaniu. To ako dodanie drobne. A pozatym to co napisał user author_vision.

(Gruberek) #5

Ale każda wersja Windowsa xp prof. jest przypisana do płyty głównej na któej się go zainstaluje pierwszy raz?

(Clubbasse207) #6

każda wersja OEM

wersje BOX można instalować na różnych komputerach

ale niemogą być zainstalowane w tym samym czasie na więcej niż jednym kompie

(Kamil4lo) #7

To jest fragment licenji oem dla windows xp home sp1

jak sadze oznacza to ze mozna aktywowac win oem na nowej plycie gł

mylące jest zdanie takze pochodzace z tej samej licencji:

Jesli dobrze rozumiem zdanie dotyczy komputerów zakupionych z zainstalowanym systemem win xp oem

Poprawcie mnie jesli sie myle...

(Azpr) #8

sprawa wyglada tak, kupujesz wersje OEM ktory przypusje sie do płyty głownej, jak ją wymienisz dzwonisz do MS i dokonujesz nowej aktywacji z uprzednio nowym wygenerowanym cd-keyem

ten "mit" o tym że sie nie da że to nielegalne itp. to tylko teoria, praktyka jest taka jak opisałem...

(Mariohouseboy) #9

AZPR dobrze pisze :slight_smile: Pytalem sie w sklepie o to gdyby plyta poszla na druga strone to powiedzieli mi dokladnie to samo co napisal wyzej kolega.

Choc w licencji oem jest tak ze nie mozna sprzedawac osobno a kazdy sprzedawca proponuje oema od reki, nie trzeba brac czesci zadnej z nim :slight_smile:

(pysiu) #10

zależy z czym kupisz ten oem bo jeśli z myszka lub klawiaturą jak jak to zrobiłem to zmieniam tylko sprzęt a klawiatura stara :wink:

(Miwidlak) #11

Kiedyś było tak (w Polsce wg MICROSOFT)

• OEM TYLKO z nowym kompem

Póżniej: OEM - z urządzeniem/podzespołem NIEZBĘDNYM do uruchomienia kompa

Teraz można kupić Windę OEM normalnie

Co do aktywacji OEM: rzeczywiście przypisuje się do płyty głównej, ale MICROSOFT już nie jest tak rygorystyczny jak jeszcze rok temu - możesz wymieniać płytę kilka razy a aktywacja (na starym kluczu) przejdzie

WESOŁYCH ŚWIĄT