Win XP-Problem z Irda

Witam.

Mam Win XP i port podczrerwieni przez który podłączałem telefon.Do niedawna system sam wykrywał mój tel(nokia 7650) i mogłem przesyłać sobie różne rzeczy…Ale od jakiegoś czasu po uruchomieniu irdy w telefonie i ustawieniu na przeciwko portu nic! się nie dzieje! Nie pomogła ponowna instalacja sterowników do odbiornika Irdy.Nie wiem co się dzieje! Pewnie coś schrzaniłem, ale nie wiem co… Co robić?

W ogóle tel się łączy przez Nokia PC Suit, ale przesyłanie przez to plików jest czasochłonne.A więc co zrobić,żeby komp sam wykrywał tel?!

A masz może na kompie Nortona?? On lubi blokować takie rzeczy.

Jedno pytanko czy masz service packa 2.

Jwśli tak to Irda nie będzie ci działać bo dodatkowe poprawki jakie wprowadza sp2 powodują błedy z irdą i jeszcze 40 innych problemów,

radzę zainstalować system Windows XP SP1 pełna kompilacja (nie doinstalowanie SP1), to bardzo dobry system jak koniecznie chcesz cierpieć to trzymaj sp2 ale to jego wina czyli microsoftu.

Asik

Tak, mam SP2 ale do niedawna mimo to irda dzialala.Ale dzieki, moze to jest rozwiazanie…

Najpierw sprawdź IRDE na innym kompie bo może jej koniec.

Nieraz trzeba instalować ją kilkakrotnie i dopiero chodzi,czyli odinstalować restart i zainstalować.

Ściągnij z netu najnowsze stery do niej i instaluj.