Win Xp problem z ladowaniem

Witam

Mam problem z załadowaniem sie windy znaczy bootuje sie nie wyskakuje pasek tylko migający kursor, zależy mi na windzie, więc może wiecie jak mi pomóc? Będe bardzo wdzięczny :slight_smile:

gaara1980 - Witaj na forum :slight_smile:

Proponuję abyś od początku stosował się do zasad panujących na tym forum. Jedną z nich jest używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tych reguł.

A do trybu awaryjnego wchodzi? Jeśli tak, to wejdź w start > Uruchom > sfc /scannow (przygotuj płytkę XP) :slight_smile:

niestety nie wchodzi do trybu awaryjnego mam możliwość wyboru w jakim trybie ma byćwłączony ale pózniej tylko miga mi kursor…

konsola odzyskiwania i komendy:

gdzie za X: -> podstaw litere CDROM’u

Czy zmieniałeś coś w konfiguracji sprzętu :?: odłącz wszystkien sprzęt typu drukarki, modemy etc.

Jeżeli w/w porada nie pomoże radze zresetować BIOS.

do pewnego momentu idzie mi dobrze pózniej hmmm nie wiem co zrobić:

znaczy jak chce skopiować :

copy X:\i386\ntldr

copy X:\i386\ntdetect.com

wyskakuje mi : odmowa dostępu :frowning:

co mam zrobić ? :frowning:

ale proszę napisz do, którego momentu idzie dobrze(to jest bardzo istotne)

a co tych plików, zrób tak:

weź ze sobą płytkę systemową plus dyskietkę 1.44 MB i na innym komputerze zrób następującą rzecz

Mój komputer-> Stacja dyskietek 3,5-> PPM, Właściwości.

beztytuurn5.jpg

Następnie wkładasz płytkę systemową gdzie przechodzisz do wiersza polceń, start- uruchom- CMD

gdzie za X:- podajesz literę CDROM’u

Kolejną sprawą jest wrzucenie na dyskietkę pliku BOOT.INI, otwórz notatnik i wklej zawartość:

Następnie zapisz plik na dyskietce:

beztytuukd8.jpg

Mając dyskietkę startową plus plik potrzebne do rozruchu biegniesz szybkim krokiem do domu wkładasz dyskietkę do stacji, gdzie prędzej w BIOS’ie uruchamiasz Bootowanie jako pierwsze Flopy( A: )

Jeżeli w/w sposób nie zadział to proszę napisz, ale jest jeszcze jedna rzecz, którą musisz sprawdzić, konsola odzyskiwania i komendy:

bootcfg /rebuild

T

Microsoft Windows XP Home Edition lub Microsoft Windows XP Professinal

/fastdetect

cd \

do tego momentu idzie mi dobrze pózniej nie moge skopiować tych dwóch plikow wyskakuje mi brak dostępu terazide spróbować tę metode która opisałeś wyżej

thx

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 13:32

dzięki wielkie pomogło! !!

ciesze się że do czegoś przydałem, ale mam pytanie czy obecnie startujesz z dyskietki startowej :?: bo jeżeli tak to musimy coś zrobić aby śmigało jak się należy :wink:

użyłem komendy fixmbr i poszedł system bez problemu z dyskietki nie chciał pujść…

ps jeszcze raz dzieki :slight_smile:

nie ma za co :wink: