WIN XP szwankuje?

Witam. Mam problem, prawdopodobnie z Windowsem… Posiadam oryginalny Windows XP SP2, ze wszystkimi aktualizacjami.

Od jakiegoś czasu Windows się “psuje”. Wyskakują mi powiadomienia: “Zapobieganie wykonywaniu danych - Microsoft Windows” oraz, częściej, “Explorator Windows napotkał problem i prog musi zostać zamknięty”. Oprócz exploratora siada również drwtsn, z tego co wiem, ważny proces. Po czymś takim, nieważne, czy wybiorę opcję “wyślij problem” czy nie, wszystko się wiesza… Jedynym wyjściem jest wciśnięcie resetu.

Również czasem po włączeniu komputera pojawia się tapeta lub czarny pulpit bez żadnych plików czy menu START.

Co może być tego przyczyną i co powinnam zrobić, by problem zniknął?

Wrzuć log z hijackthisa.

Log_z_Hijack’a

W logu syfu nie widzę

Tez mi sie tak wydawalo… Jesli chodzi o bledy to wlasnie doszedl nastepny a wiec cos w stylu "pamiec nie moze byc “read” - przy zamykaniu systemu i podaje mi adres (chyba dotyczacy ramu, z ktorego nie mozna odczytac)… Nie pamietam dokladnie co tam wyskakuje, bo za krotko to sie pojawia, a poza tym jestem wlasnie w szkole…

Ma ktos chociaz jakies blade pojecie, co to moze byc? Nie moge przegladac zdjec z mojej karty pamieci (na ktorej na pewno nie ma syfu, bo zostala wczesniej sformatowana) i nie moge ogladac niektorych filmow… bo wyskakuje mi to zapobieganie wykonywaniu danych… :?

Z gory wielkie dzieki za pomoc, bo juz mi to na nerwy dziala. Niedawno mialam formata i bylabym zachwycona gdybym nie musiala znow go robic… :wink:

PS: sory za brak PL znaczkow, jestem w szkole z kijowa klawiatura #-o

Sprawdź programem Memtest86, pamięć w komputerze: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … est86+3.4a

Zainstaluj HDD Tune w podaj zawartość spod zakładki Health: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +Tune+2.55

Następnie uruchom z wiersza poleceń skanowanie dysków: chkdsk c: /R gdzie c do dysk systemowy

Możesz też skorzystać z programu HDD Regenerarator: http://www.programs.pl/program,514.html

Oto skriny z programów. I dorzucę jeszcze raport z memtesta, za chwile…

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … 9d322518e0

showFullSize.php?id=80f1719d322518e0

W chkdsk dajesz na nie (N), jak się pyta o dezinstalację. Potem na tak (T), gdy będzie się pytał, czy zrobić to przy następnym włączeniu kompa. Potem włącz komputer jeszcze raz.

Wyłącz Ad-Watch.

Ad-watch już nie działa, bo to wersja beta i zaktualizowałam, co wyłączyło Ad-watch’a. Nie rozumiem jaki to ma związek…

Memtest nic nie wykrył, przeszłam 1 skan i nic.

chkdsk także nic nie wyszukał ani na systemowym ani na d…

Jakieś pomysły? Może to jednak wirusy albo jakieś inne szkodniki mi “życie” chcą utrudnić???

Skoro w HJT było czysto no to spróbuj jeszcze jakiegoś skanera online: http://www.searchengines.pl/Kolekcja-na … 31936.html

kahlan88 , jak masz ustawioną funkcję DEP (Data Execution Prevention) w systemie ??

PPM na mój komputer -> właściwości -> zaawansowane -> przycisk opcje -> DEP

No i dać na tak czy nie???

Mam tą opcję ustawioną tylko dla istotnych programów i elementów systemu.

No to jest prawidłowo ustawiona, możesz spróbować ją wyłączyć i zobaczyć co będzie ale to ustawienie nie jest zalecane i twój komputer będzie bardziej podatny na ataki.

PPM na mój komputer -> opcje odzyskiwania, przycisk opcje -> edytuj -> i w oknie notatnika w pliku boot.ini zmieniasz:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

Zmień parametr /NoExecute=OptIn na następujący: NoExecute=AlwaysOff

…i potwierdź zapis pliku boot.ini.

Wyłączenie tego mechanizmu użyj tylko do celów testowych !.

A po tescie co mam zrobic, zeby przywrocic opcje?

(sor za brak PL znaczkow)

Przywróć poprzednią opcję czyli w tym wypadku /NoExecute=OptIn , u Ciebie ta opcja może występować pod inną postacią np. /NoExecute=OptOut

Tak czy inaczej musisz przywrócić poprzedni zapis.

nic z tego… :frowning: Windows nadal mi wyświetla komunikat i plik nie może zostać otworzony. wszystko się wiesza… wysyłam za każdym razem raport do Microsoftu z nadzieją, że może zdiagnozują problem…

jakieś inne pomysły?

EDIT: nie wiem, czy to ma coś do rzeczy, ale :

kiedy po komunikacie o wykonywaniu danych czasem zwiesza się cały system. nic nie można zrobić, tylko myszka działa i muzyka dalej leci…

i jak wejdę w menedżera zadań i zatrzymam wszystkie procesy drwtsn.exe to komputer się odwiesza, pulpit się odświeża i wszystko gra…

Wszyskie procesy w sensie …wszystkie :smiley: czy wiele sztuk pojedyńczego np. tego drwtsn.exe :?:

PS. Skanowałeś kompa na obecność robactwa ??

Ani Kasper ani Ad-aware nic nie wykrywają. jest jakiś ZAUFANY skaner on-line? z zaufanej stronki? pytam z zaufanej, bo nie chcę żeby jeszcze się wszystko pogorszyło :x

wiele procesów drwtsn32.exe… kiedy wyłączam jeden, nic się nie dzieje, dopiero po ostatnim “ruszyło”

nie wiem w sumie jak to jest, za każdym razem inaczej. #-o

teraz system nie reaguje na plik na którym testuję zmiany (film o wielkości 1,2 GB). po prostu nie wyświetla mi o nim informacji i po tym jak w niego raz kliknę blokuje także informacje o innych plikach, do czasu aż wyłączę folder i wejdę w niego ponownie… komunikaty się nie wyświetlają, choć bootowy plik zapisałam do wcześniejszej wersji ;/ [tak działo się już wcześniej, lecz z nieznanych powodów przestało się tak robić, zamiast tego wszystko się wieszało i wyskakiwały komunikaty]… po prostu jest raz tak raz tak… ;/

czyżby mój komputer bawił się ze mną w kotka i myszkę? objawy się zmieniają?

PS: i jestem ONA :stuck_out_tongue:

Może te dwa linki pomogą:

[explorer.exe i drwtsn.exe]

[identyczny problem]

Sorki :wink: masz taki fajny męsko brzmiący nick :smiley: