WIN XP szwankuje?

Po skanie mksvir - wykryto 3 trojany, które zostały usunięte (były od dawna w moim systemie i nic się nie działo, dopiero od niedawna). Problem niby zniknął, tzn. plik na którym testuję zmiany, nie zawiesza, ale nie mogę odtworzyć filmu… (SubEdit Player) wyskakuje komunikat o nazwie “Błąd” : “[nazwa filmu] Nie znaleziono kombinacji filtrów do zrenderowania strumienia. AviTag: H264”

W ALLPlayer: Access violation at adress 00…" itd… Podobnie w WMP.

Poza tym doszedł kolejny problem…

Komputer się mi dziwnie wiesza (kiedyś już tak miałam, choć problem nie był troszkę inny i minął).

Sytuacja wygląda tak: leci sobie muzyka, ja robię na kompie driving test. Nagle komputer się zawiesza i wydaje dźwięk, który przypomina “trrrrrrrr”. Po chwili muzyka znów gra wszystko działa, i znów zawiecha… I tak parę razy aż do resetu.

Nie widać w ogóle, co jest na pulpicie prócz tapety, nie ma paska z menu start, tylko menedżer zadań się włącza.

Po resecie, wraca do normy… Czy przyczyna może być taka sama? I ma ktoś jeszcze jakieś pomysły, jak wykryć błąd, szkodnika itd…

Będę wdzięczna

PS: podejrzewałam pamięć, ale memtest nic nie wykrywa, HDTach wykazuje zdrowie, bez błędów, temperatura niska (wg. speed fan).

W dniu 09.06.2008 , o godzinie 11:54 został dopisany post przez kahlan88

Nie wiem, czy temat zostal zapomniany, czy tez nikt nie zna na niego odpowiedzi… :frowning: W kazdym badz razie problemy nie ustaja…

Nadal pojawiaja mi sie komunikaty “zapobieganie wykonywaniu danych” i to troche czesto.

Czasem system sie wiesza podczas uruchamiania programow z autostartu, tzn. laduje czesc z nich a potem sie wiesza i trzeba resetowac… ;/

W miedzyczasie Kasper wykryl mi kilka trojanow, w tym jeden co jakis czas powraca, jednak wszystkie usuwam…

Pomozcie, co to moze byc??? Bo ja juz nie mam pomyslow, jedyne co mi w tym momencie przychodzi do glowy to jakies problemy ze sprzetem… Np ostatnio bylo tak, ze sie system w ogole nie uruchamial, po wyczyszczeniu kompa z kurzu (szybko mi sie kurzy komp) problem zniknal… Czy moje problemy moga w jakis sposob wynikac zduzej ilosci kurzu wewnatrz obudowy (jakies zwarcia czy cos???) Niby wszystko wyczyscilam, ale moze jeszcze cos tam wadzi? Czy raczej moj pomysl jest niedorzeczny?

Jak na mój gust jeden przebieg w memteście to trochę za mało. Pomęcz go tak ze trzy godzinki.

Ok zrobię memtesta jeszcze raz. Raczej nie jest to RAM, bo właśnie wymieniłam i nowe kości nic nie zmieniły, czasem system się nie ładuje (zwiecha na pierwszej stronie, zaraz po wciśnięciu power) i trzeba resetować już na samiutkim początku. Co dziwne , gdy w tej sytuacji wyłączam kompa, otwieram obudowę i uruchamiam, to wszystko gra… ;/ Myślałam, że to jakieś zawadzające kable albo kurz, ale jak już pisałam, komputer wyczyszony i kable na nowo poprzepinane…

Dobra. Jutro zobaczymy, co wykaże dłuższy memtest

W dniu 11.06.2008 , o godzinie 22:01 został dopisany post przez kahlan88

memtest po 2,5 godziny nie wykrył ani jednego błędu.

ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? czy szykować (kopiować, zabezpieczać) dane do formata? wolę nie, ale ileż można się męczyć…

BTW - czy można zrobić format tylko jednej partycji? jeśli tak to czy warto? (jak warto to poszukam sama info na ten temat)

Daj jeszcze raz log z HijackThis i Combofix.

http://wklej.org/id/125f17908f - HijackThis

http://wklej.org/id/92f3e2edb4 - Silent Runners

W dniu 12.06.2008 , o godzinie 16:25 został dopisany post przez kahlan88

A z Combofix miałam problemy, więc nie będę po raz kolejny próbować. Mam nadzieję, że te logi wystarczą

Użyj darmowego programu Spyware Doctor Starter Edition.

PS. Jeżeli z combo nie możesz to podaj loga z [Deckard’s System Scanner]

Dzięki za linka do pliku. Tylko jak go ściągnęłam i odpaliłam to zaczął działać i jak wróciłam do pokoju to ani po logu ani po pliku śladu nie było ;/ OCB? :x

Po przeskanowaniu powinny być dwa logi, automatycznie powinny otworzyć się w notatniku (po zakończeniu skanowania powinny być wyświetlone na ekranie).

Nie było ani jednego… A czy link był sprawdzony?

Sam ściągłem ten program, odpaliłem i po zakończeniu skanowania wyskoczyły dwa logi więc program działa, link również (sprawdzałem na XP SP3 EN).

Już wiem, skąd problemy, program został uznany za RootShell’a jako podejrzanie działanie

8843b4ef047f3428.jpg