Win xp vs. win 98 SE


(system) #1

Mam big problem! Sformatowałrm kompa z windows xp bo stwierdziłem że jest do kitu . Teraz chce zainstalować windows 98 SE, ale nie da się! Gdy uruchamiam instalatora win 98 to komp się zawiesza. Pomocy!


(Madafaker) #2

Sformatuj dysk jeszcze raz, najlepiej komendą a:format c/u032.gif


(system) #3

niestety. Nadal nie chce się zainstalować win 98 SE :(. A win xp instaluje się bez problemu.


(Lisek) #4

a nie masz przypadkiem założonej partycji NTFS ? bo jeśli tak, to na pewno nie zainstalujesz Win98

pozdrawiam

lisek


(Madafaker) #5

Fdisk z Win98 poprawnie obsługuje dyski do 65 Gb...jeżeli masz większy musisz ściągnąć specjalnie zmodyfikowany fdisk...spartycjonować nim od nowa twardy dysk...następnie sformatować...i dopiero instalować systemola.gif


(system) #6

hmmm ja mam w fat32 czy jakoś tak :confused: . Ja mam dysk 40 gb . Zawsze bylo ok. Zawsze. Tylko teraz po tym xp nie chce się instalować.


(Madafaker) #7

Załóż od nowa partycje w FAT 32...sformatuj...i musi się dać zainstalować Win98 :roll:


(system) #8

Tą metadą się też nie da bo już prubowałałem 8) Ale już mam win 98 SE :smiley: Ale zrobiłem se to wogule innym sposobem 8)


(Maly 89) #9

Moze masz uszkodzona plyte :?: :?: Nigdy nic niewiadomo!! Jedna ryska i jusz moze sie Windows-ik niezainstalowac!! A moze poprostu masz piracka kopie?? Z tego to bym sie niedziwł ze nie działa!! :lol:


(pysiu) #10

a skąd go ściągnąc czy gdzieś jest wersja darmowy ??

specjalnie zmodyfikowany fdisk ????


(pysiu) #11

ja bym probonował wrzucic instalke xp zdjąć za pomocą nich wszystkie partycje , założyć partycje fat 32 i spróbować jeszcze raz instal 98