Win xp vs. win 98 SE

Mam big problem! Sformatowałrm kompa z windows xp bo stwierdziłem że jest do kitu . Teraz chce zainstalować windows 98 SE, ale nie da się! Gdy uruchamiam instalatora win 98 to komp się zawiesza. Pomocy!

Sformatuj dysk jeszcze raz, najlepiej komendą a:format c/u032.gif

niestety. Nadal nie chce się zainstalować win 98 SE :(. A win xp instaluje się bez problemu.

a nie masz przypadkiem założonej partycji NTFS ? bo jeśli tak, to na pewno nie zainstalujesz Win98

pozdrawiam

lisek

Fdisk z Win98 poprawnie obsługuje dyski do 65 Gb…jeżeli masz większy musisz ściągnąć specjalnie zmodyfikowany fdisk…spartycjonować nim od nowa twardy dysk…następnie sformatować…i dopiero instalować systemola.gif

hmmm ja mam w fat32 czy jakoś tak :confused: . Ja mam dysk 40 gb . Zawsze bylo ok. Zawsze. Tylko teraz po tym xp nie chce się instalować.

Załóż od nowa partycje w FAT 32…sformatuj…i musi się dać zainstalować Win98 :roll:

Tą metadą się też nie da bo już prubowałałem 8) Ale już mam win 98 SE :smiley: Ale zrobiłem se to wogule innym sposobem 8)

Moze masz uszkodzona plyte :?: :?: Nigdy nic niewiadomo!! Jedna ryska i jusz moze sie Windows-ik niezainstalowac!! A moze poprostu masz piracka kopie?? Z tego to bym sie niedziwł ze nie działa!! :lol:

a skąd go ściągnąc czy gdzieś jest wersja darmowy ??

specjalnie zmodyfikowany fdisk ???

ja bym probonował wrzucic instalke xp zdjąć za pomocą nich wszystkie partycje , założyć partycje fat 32 i spróbować jeszcze raz instal 98