Win Xp vs Win 98

według was który windows jest lepszy xp czy moze 98 moim zdaniem 98 był stabilniejszym systemem od xp…xp bardzo szybko sie sypie w porównaniu do 98… a wy jak uwazacie ???

Lepszy jest Xp, i niepisz trzykrotnie tematow, jeden wystarczy.

Przykładowy, podobny temat: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=17303

XP się nie sypie. :?

co lol? temat można chyba zamknąc - były podobne :frowning: co do mojego zdania to XP chyba jednak

Ja ostatnio zmieniłem Windowsa 98 na Xp i stwierdzam że XP jest duzo lepszy. Jest o wiele stabilniejszy i lepszy w obsłudze. Niestety zauważyłem 1 wade: zwalnia komputer. Ale ja radziłbym Ci zainstalować XP. :wink:

no ot proawda bo miałem 128 MB DDRAM i win 98 i działało a jak teraz mam XP to musiałem dokupić jeszcze 256 MB DD RAM i dopiero teraz w miare da się żyć :stuck_out_tongue:

Co jest lepsze, co jest gorsze ??

Rzecz gustu.

"sypanie się " komputera dużo zależy od jego użytkownika, same z całą pewnością rzadziej się sypią, niż przy pomocy pc maniaka.

Porównując oba systemy trzeba brać bardziej pod uwagę co oferują. Głównie nad wiekiem i funkcjonalnością w XXI wieku oba systemy możemy porównać. Między 98 a xp są cztery lata różnicy, a to w branży informatycznej ogromna przepaść technologiczna.

Poczytaj również tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … &highlight

zależy jaki masz komputer, ale jak dla mnie xp to zawsze z sp1a, nie sp2

dlaczego ??

ja uważam, że nie instalowanie sp2 jest błędem powodującym większe niebezpieczeństwo dla twojego systemu i problemy z aplikacjami - jako przykład podam, że musiałem u kolegi zainstalować sp2, ponieważ były problemy z obsługą USB - zresztą w instrukcji było wyraźnie napisane - “do prawidłowego działania należy zainstalować SerwisPack 2” (lub jakoś tak)

proponuję poczytać na stronach microsoftu na ten temat, no i na forum też pojawiały się topici na ten temat.

Pozdrawiam

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=23

Najlepszy jest Xp bez zadnych szmir, bo kto tam wie cos sie kryje w tych servis packach.

Poczytaj lepiej forumowe tematy na ten temat ;]

Dla mnie 98 zawieszał się od razu po instalacji :smiley:

XP może cudem nie jest ale się nie wiesza tyle co 98

Bez względu na wszystko - Win98 - nie ma prawa się zawieszać nawet na najbardziej popapranym sprzęcie - już nie mówiąc o tym, że zaraz po instalce.

Jeżeli tak jest, to -> mamy do czynienia jedynie z nieudolnie skopiowanym piratem!

Zawieszać się może jedynie XP, który jako system jest bardziej wymagający i dlatego może robić problemy na sprzęcie o niższych parametrach.

No i jest to tak proste, że już być prostsze nie może…

No i złoty środek na koniec: jak ktoś ma możliwości, to po prostu instaluje oba systemy równolegle i po temacie… 8)

Radzik15 - nie znam parametrów Twojego kompa, ale chyba wynika z tego, że możesz sobie śmiało pozwolić również na XP - jeżeli nie, to poprzestań na W98… w niczym Cię to nie zuboży! :slight_smile:

W domu mam 98, a w pracce - miałam rzecz jasna całe lata XP; różnica w normalnym użytkowaniu żadna…

I to chyba najmądrzejsza puenta w tym temacie! :slight_smile:

98 to wymarly system, juz nawet niektore wirusy na niego nie dzialaja.