Win xp z 98 w sieci

Ten temat w sumie już był, ale nie dokończony. U mnie inaczej to wszystko sie też przedstawia.

Mam na winxp podłączoną neostrade, złożyłem mamie mamie komputer na którym jest win98. Połączyłem je kartami sieciowymi.

XP - Zrobiłem konfigurację małej sieci w firmie lub w domu jako komputer podpięty do internetu za pomoca którego inne łączą się też do internetu. Zostawiłem automatyczne IP bo jak zmieniałem IP to mi mówił, żebym się skontaktował z administratorem sieci bo nie mam dostępu do danej grupy roboczej. Ustanowił sobie jakieśtam IP które jest całyczas takiesame.

WIN98 Włożyłem instalke xp i odpaliłe funkcje dodatkowe czy jakośtak, zainstalowałem tak samo małą sieć… ale jako łączący się z internetem za pomocą innego kompa. Ustawiłem mu ip o koncówke wyższą niż xp i widzi go w sieci ale mówi, że nie ma dostępu. Internetu też nie ma.

Natomiast xp widzi 98 w sieci i ma pełen dostęp.

Jak zrobić żeby ten 98 miał dostęp do xp.

Czy da się zrobić też żeby chociaż mogła moja mama na tym 98 przeglądać strony internetowe.

:arrow: Sieci komputerowe

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=12002

Przeczytaj o odhaczeniu na XP ochrony.

:okulary:

No tak domyslałem się tego ale u mnie wygląda to tak :?

local.jpg

Nie moge zaznaczyć ani odznaczyć.

A ile masz stworzonych połączeń internetowych, z wklejonego obrazka wynika, że przedstawiasz "Połączenie lokalne 5"

Może wchodzisz nie w to połączenie :smiley:

:okulary:

mam to jedno tylko :slight_smile: tylko, że to była kolejna próba i dlatego jest nr 5 :smiley: