Win2000 a XP

Witam,

Mam takie pytanko. Mianowicie będąc użytkownikiem Win2000 chcialbym zainstalowac XP,ale tak aby 2000 zostal nienaruszony.Pytanie:czy wystarczy gdy wrzuce plyte z XP i dam instalacja zaawansowana(czyli nie nowa),a system sam sie zainstaluje,czy moze uruchomic kompa z plyty XP i zalozyc nowa partycje i na niej zainstalowac xp. Pytam dlatego,gdyz wydaje mi sie ze pierwszy sposob jest o wiele prostszy,tylko nieiwem czy nie skasuje mi to Win 2000.Chodzi glownie o to zeby przy odpalaniu kom.istniala mozliwosc wyboru systemu.

Pozdraiwam

Musisz, utworzyc nową partycje (najlepiej w instaltorze win Xp) i dopiero wtedy zainstalowac na nowej partycji. I bedziesz miała do wybory przy starcie dwa systemy :slight_smile:

No cos ty.

Załózny ze masz 3 partycje.

Na c: masz win200 a na d: chcesz zainstalowac winxp.

Pod uruchomionym systemem 2000 wkladasz płyte i wybierasz obcje nowa instalacja dalej klikasz zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie komp uruchamia się ponownie i w trybie dosowym wybierasz partycję na której ma byc zainstalowany xp np. d: i formatujesz ja na NTFS’a i ot cala filozofia bedziesz miał wybór systemow. Pozdro

P.S. nową partycję mozesz załozyc z instalatora windows lub z fdiska albo partition magic 8