Win2000Prof ENG- brak polskich ustawień regionalnych?


(Urboss) #1

W angielskiej wersji Win2000 nie ma polskich ustawień regionalnych. Czy jest jakieś rozwiązenie tego problemu? Może można ściągnąć i dograć te ustawienia? Problem jest ogólnie poważny bo jego konsekwencją jest to, że nie ma polskich znaków! Z góry dziękuje za pomoc.


(Marsmo) #2

Poczytaj! :slight_smile:

http://www.fonty.pl/index.php?str=porady&pid=story06


(Urboss) #3

Dzięki za linka ale niestety dużo mi nie pomógł ponieważ jest tam opisane jak doinstalować jezyki do windowsów z jądrem 95 (95/98/Me) a o winowsach z rodziny NT powiedziane aby wybrać Central Europe. Ja dostałem taką wersje gdzie jedynie jest West Europe i chodzi mi o to czy są jakies multilanguage packi czy coś w tym rodzaju aby doinstalować polish regional opions?


(Marsmo) #4

Swoją drogą to dziwne, że nie masz Central Europy... :?

Miałeś tam jeszcze linki do fontów Windows 2000 i innych rzeczy, a propos polskiej klawiatury.

Co do packów - to przeczytaj ten topic! :slight_smile:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=19679


(Urboss) #5

To, że jest to dziwne to sie zgodze bo szlyszałem od kumpla, że on ma Central Europe w win2000 ENG.

Nie chodzi mi o spolszczenie windowsa a jedynie o polskie znaki więc ten MUI pewnie rozwiązałby problem znaków jednocześnie robiąc mi z ENG wersję PL. Po drugie wie ktoś skąd można to ściągnąć ew. na triala bo pewnie m$ sobie drogo to ceni i znając jego polityke sprzedaje tylko w wersjach OEM.

Instalacja czcionek nic nie daje. Zreszta są na tym win zainstalowane standardowo Arial, Times New Roman, Tahoma itd. Jednak system nie obsługuje polskich znaków. Wcisniecie prawego atl z np. l nic nie daje jedynie prawy alt + n otwiera narzedzia w wordzie! Jak zgrywałem czcionki z XP PL (Arial itd.) to po instalacji na tym win2000 ENG przykładowy tekst w nich wyświetlony mimo wszystko był po angielsku. :frowning: