Win32:Agent-AFVS [Rtk] wykryty przez avasta

Witam,

ostatnio mój komputer nabawił się wirusa (lub wirusów). Otwieranie systemu zakończyło się na ukazaniu tapety i nie dawało żadnych reakcji. Po przeskanowaniu pamieci operacyjnej Avastem został znaleziony Win32:Agent-AFVS [Rtk] oraz Win32:Pearld-K. Tego drugiego udało mi się usunąć podczas gruntownego skanowania z awaryjnego uruchomienia systemu, ale z drugim męczę się do tej pory. Próbowałem otworzyć skanera on-line, ale wyskakuje, że strona jest niedostępna (tak jakby coś innego blokowało do niej dostęp). To samo jest z próbą ściągnięcia dr.weba. Gdy uruchomiłem combofixa wyświetlił mi, że kontynuowanie pracy grozi niebezpieczeństwem, gdyż zostały zmodyfikowane pliki typu “virut”. Jeżeli da się zrobić coś z tym, bez formatowania komputera, byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam,

Spyziu.

Witaj,

Spróbuj pobrać DrWebCureIt z tego linku http://rapidshare.com/files/266469627/123.com.exe.html nazwę specjalnie zmieniłem Uruchom wykonaj pełne skanowanie wylecz co się da, czego nie będzie można wyleczyć usuń.

Mógłbyś wrzucić na coś innego niż rapidshare, albo na jakiegoś ftp? Bo zanim doczekam się, aż będę mógł ściągać to mi komputer w ogóle padnie. Swoją drogą zainstalował mi oprogramowanie system protection, sam “niby” zaczął wyszukiwać wirusy i zmienił tapetę na “Warning” coś tam, coś tam (chodziło o to, że system jest zawirusowany i zainfekowany spyware). A i zapomnaiłem dodać, że system nie mógł zabić tego procesu i nie mogłem już w ogóle włączać menedżera urządzeń (znaczy się włączał, ale za chwilę znikał).

Pozdrawiam,

Spyziu.

Pobierz Dr.Web’a z tego linku: ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/cureit.exe

Kliknij PPM na podany link i z menu wybierz Zapisz element docelowy jako… -> zapisz jako typ wszystkie pliki pod nazwą 123.com

Pojawia mi się coś takiego jak próbuję ściągnąć tak jak radzisz:

Plik C:\Documents and Settings\A&M\Pulpit\123.com nie może zostać zapisany, ponieważ nie można odczytać pliku źródłowego.

Należy spróbować później lub skontaktować się z administratorem serwera.

Edit: Przeprowadziłem format komputera. Pomoc już nie będzie potrzebna.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką udzieloną mi pomoc,

Spyziu.