Win32.hidrag.a - co z zainfekowanymi plikami

Skanuję komputer i kaspersky wykrył masę plików exe zainfekowanych tym wirusem co w tytule. Czy kaspersky usunie te pliki exe czy po prostu usunie z nich tylko wirusa? Pytam bo będę musiał instalować programy od nowa jeśli kaspersky pousuwa te pliki exe aplikacji.

Daj log z ComboFix

log z combofix’a

Podłączyłem wszystkie pamięci przenośne jakie mam i przeskanowałem kasperskim.

Mam jeszcze taki problem. Gdy chcę pokazać ukryte pliki i pliki chronione, wchodzę w opcję plikówi folderów, po czym zaznaczam “pokaż…” i odznaczam Pliki chronione…" Klikam OK ale nic się nie dzieje, plików nie widać, tak jakby opcja Zastosuj nie działała. Gdy włączę ponownie Opcje folderów ustawienia wracają do standardowych czyli “Nie pokazuj ukrytych…” i jest zaznaczone pole “ukryj chronione pliki…” Czy można rozwiązać jakoś ten problem?

Podłączyłem wszystkie pamięci przenośne jakie mam i przeskanowałem kasperskim.

no i masz syf na jednej z nich, użyj http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … pic=1647.0

- BitDefender Pica Removal Tool

- PRT (Perlovga Removal Tool)

To jest najbardziej optymistyczna wersja uporania się z tą infekcją.

Win32.hidrag.a to przecież nic innego niż, wirus Jeefo, który infekuje wszystkie pliki exe.

Użyj narzędzia JEEFOGUI, a następnie pobierz którąś Rescue CD wypal ją, ale nie na swoim komputerze i przeprowadź skanowanie systemu.

Antywirus będzie mógł wyleczyć lub usunąć wszystkie zainfekowane pliki. Musisz się liczyć z tym, że po tej operacji Windows już nie wstanie (zainfekowane pliki systemowe) i czeka Cię nakładkowa instalacja systemu.

I jeszcze jedno - wszystkie instalki programów, które masz obecnie na komputerze musisz bezwarunkowo usunąć!

Przeskanowałem wszystkie dyski kasperskim i windows normalnie chodzi. Już nie wykrywa tego wirusa, parę programów widać było zainfekowanych, bo niektóre kasperski usunął (exe) a inne wyleczył.

Pare to ile tych plików, może się pomyliłeś Combo nie pokazywał Jeffo.

Z tego co do tej pory zauważyłem, musiałem przeinstalować program do tuner TV, Adobe Reader i Office’a. Wszystkie inne aplikacje chodzą bez problemu i kaseprsky nie wykrywa w nich żadnych wirusów. Dodam, że kaspersky to wersja 8 z 1 roczną licencją.

Proponuje jeszcze - wykonaj skan Dr. Web CureIt