Win32 , karta dzwiękowa i dziwny błąd

Witam wszystkich , piszę tu po raz pierwszy , więc proszę o wyrozumiałość.

Wczoraj kupiłem nowy komputer wszystko jest ładnie zainstalowane tylko moja karta dzwiękowa SoundMAX ADI1986A Audio Driver. Gdy instaluje sterowniki z płyty widnieje okno completed i komputer uruchamia się ponownie i wtedy już pisze , że wszystko jest zainstalowane jednak gdy chce włączyć jakikolwiek film wyskakuje mi w WindowsMediaPlayer ,Nie można odtworzyć strumienia audio nie jest dostępny lub nie odpowiada. W innych pisze , że nie ma kodeka Audio.

Gdy chce zainstalować sterowniki ręcznie zawsze wyskakuje mi taki komunikat : Pliki sterownika audio nie obsługują osprzętu tego komputera

A i jeszcze mi takie coś pisze w notatniku :

[WinNT52_English]

Title = SoundMAX ADI1986A Audio Driver

Description = Install SoundMAX ADI1986A Audio Driver.@@*Note.Before install the HD audio(AZALIA) deriver, you need to install Microsoft HD UAA Bus driver.

Często wyskakuje mi też błąd update\update exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32

Proszę o pomoc i z góry dziękuje mam Windowsa XP

Tak więc ściągnij sobie ffdshow lub zerknij TU

PS. - W jakim formacie jest to audio?

A ja na początek proponuję sprawdzić czy rzeczywiście sterowniki do dźwięku są poprawnie zainstalowane. W tym celu wejdź do Panelu sterowania , dwukrotnie kliknij na ikonę System , następnie w okienku które się otworzy przejdź na zakładkę Sprzęt i kliknij tam na Menedżer urządzeń. W okienku które się otwrzy rozwiń gałąź Kontrolery dźwięku, wideo i gier. W jakby podkategoriach które się otworzą sprawdź czy przy żadnym głośniczku nie ma wykrzyknika. Jeżeli będzie to znaczy, że sterownik od dźwięku nie jest poprawnie zainstalowany. W takiej sytuacji zainstaluj sterowniki jeszcze raz tylko nie zapomnij przed tym zrobić tzw. kompletnej czystki w systemie po poprzednich. Jeżeli nie wiesz jak to się robi to zajrzyj tutaj:

:arrow: Deinstalacja sterowników i kodeków

Ewentualnie możesz nie instalować znowu tych sterowników które dotychczasz instalowałeś (zapewne z dołączonej do karty płytki) tylko poszukać w internecie na witrynie Windows Update lub poszukać na stronie producenta lub w serwisach ze sterownikami.

:arrow: Baza sterowników - lokalizacje

Czy muzyka w innych formatach oraz w innych odtwarzaczach działa dobrze ?

Wątpię aby to była wina kodeków :roll:

Sprawdziłem tak jak pisałeś Kontrolery dźwięku, wideo i gier i nie ma tam żadnego wykrzyknika.

Wczoraj jeszcze jak chciałem zainstalować ręcznieten sterownik do muzyki z płytki , którą dostałem przy zakupie kompa wyskoczył mi komunikat : Does not support this Operating System : WNT_5.1P.Czyli jak mniemam te sterowniki nie zainstalują się na tym windowsie?

A co do muzyki to nie działa mi żadna na przykład w all player pisze , że brak kodeka audio.

A ja mam takie pytanie do kogoś, kto ma ten sprzęt (tę kartę). Czy obsługuje ona system dźwięku 5.1? Tzn, czy dźwięk rzeczywiście jest w 5.1? Bo może istnieje tylko możliwość podłączenia głośników, ale dźwięk nadal jest tylko stereo…