win32:Kavos [Trj] i win32:Vanti-CB [Rtk]


(Qkukier) #1

Zacząłem szukać pomocy w necie i natrafiłem na to forum. Widzę, że innym udzielono pomocy :smiley: mam nadzieje że i w moim przypadku tak będzie.

Avast wykrył u mnie masę wirusów(nazwy w tytule) dałem je do kwarantanny. Sugerując się podobnymi tematami ściągnąłem combofixa i uruchomiłem, a co się potem dziło szkoda gadać pousuwał całkiem dużo plików, i nie mam pojęcia gdzie na dysku jest log, szukanie nie pomogło. Zrobię jeszcze jeden skan...oby się udało. Proszę o pomoc. Za niedługo zamieszczę log.


(deFco247) #2

W żadnym wypadku nie można sugerować się innymi tematami. Każdy sytuację się rozpatruje osobno i osobno decyduje się, czy ma zostać zastosowane narzędzie A, X czy Z.

Szczególnie tyczy się to Combofixa, który jest maszyną niszczącą mocno ingerującą w system. Jego zastosowanie mogą tylko polecać osoby z wąskiego kręgu mających pojęcie o jego możliwościach.

Skoro już wykonywałeś te skany, to należy obowiązkowo pokazać obydwa logi. Każdy z nich się znajduje na partycji C:\ pod nazwą Combofix.txt, Combofix1.txt...

Zawartość logów wklejasz na wklej.org lub wklej.to, a w poście dajesz link.


(Qkukier) #3

Jak już pisałem nie mogę znaleźć pliku pierwszego skanu a oto drugi http://wklej.org/id/336665/ i dziękuje za przestrogę, jest tylko 1 combofix

-- Dodane 19.05.2010 (Śr) 15:54 --

OK znalazłem drugi(czyli ten pierwszy) log http://www.wklej.org/id/336673/