Win32/lollipop zainfekował mi lapka


(Slimaq) #1

Witam

Od jakiegoś czasu komputer mi się dziwnie zachowywał, głosna praca, mulenie a czasami zacinal się. Zaczałem skanowac commodo ale nic nie dało, az tu wyskakuje że mam Win32/lollipop. Nie mogę sobie z tym poradzić, tzn. jak uruchamiam z defendera oczyść system to przez bardzo dlugo ( ok. godziny) nic się nie dzieje. Sądzę że nie reaguje na tą komendę. Proszę o jakieś wskazówki. Zrobiłem raporty OTL i chyba dobrze wkleilem. Poniżej linki.

 

http://www.wklej.org/id/1448625/

 

http://www.wklej.org/id/1448626/

 

Z góry dziekuję.

Robert


(Dimatheus) #2

slimaqqqqq , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Acorus) #3

Odinstaluj GeekBuddy,McAfee Security Scan Plus,WebConnect 3.0.0,Bundled software uninstaller.Pobierz i uruchom AdwCleaner https://toolslib.net/downloads/finish/1/ Kliknij Szukaj i później Usuń.

Pobierz Farbar Recovery Scan Tool http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/ zgodny z wersją systemu 32-bit lub 64-bit.

Uruchom FRST i kliknij Scan. Pokaż raport FRST i Addition.


(Slimaq) #4

 

Witam.

Bardzo cenie sobie wszystkie pomocne komentarze i czasem z nich korzystam nie prosząc bezpośrednio o pomoc. Niestety tym razem wydarzyło sie coś strasznego. Po uruchomieniu FRST laptop po ok pół godzinie przestal reagowac. Zawiesił sie. Ponowne właczenie i..... system padł. Bylem przerazony i załamany(naleze do tych osob ktore nie robia zadnych kopii). Lapka odzyskalem (kolega odszukal jakis stary plik rejestrowy i podmienil go) system ruszyl.

Juz bede robil kopie i pkt przywracania systemu.

Dzieki za porady, nie mam pretensji, pewnie cos ja sknocilem albo laptop osłabł.

Pozdrawiam.

Robert.