Win32:Malware-gen w system32/drivers/ndis.sys i dllcache/ndi


(2fast4you00) #1

hej! mam problem, bo przed chwilką avast wyskoczył z komunikatem, że wirus-robak o nazwie Win32:Malware-gen siedzi w C:\Windows\system32\drivers\ndis.sys oraz w folderze dllcache\ndis.sys. Nie mam pojęcia od czego się to pojawiło, bo czytałam sobie wiadomości kiedy avast zaczął krzyczeć o wirusie. Nie wiem, nie znam się na tym. Kliknęłam na "usuń pliki" i wkleiłam ten ndis.sys z laptopa na tamtem komputer, ale to raczej nie pomogło. Domyślam, się, że ten plik jest chyba od routera czy coś, bo teraz nie mam internetu. Bardzo proszę o pomoc, bo komputer, a w szczególności internet jest mi niezbędny do pracy (pisuję artykuły w domu). Jeśli miałabym robić jakieś skany itp. innymi programami, to nie ma problemu żebym podłączyła do komputera pen-drive'a, prawda ?


(Katalonczyk97) #2

Daj loga z OTL http://www.instalki.pl/programy/downloa ... e/OTL.html


(2fast4you00) #3

proszę, oto log

http://wklej.org/id/335288/

dodam jeszcze, że przy włączaniu komputera pojawiają się 4 komunikaty od avasta:

  • avast nie będzie mógł chronić przychodzącej poczty (protokół POP3)

  • wychodzącej poczty (protokół SMTP)

  • przychodzącej poczty (protokół IMAP)

  • wiadomości grup dyskusyjnych (protokół NNTP)

przypomniało mi się jeszcze, że rano przed komunikatem o wirusie wyskoczyło na chwilę logo Javy i komputer się przywiesił na jakieś 20 sek. a potem już alarmy. Wczoraj aktualizowałam Javę bo pojawiał się cały czas komunikat, nie wiem może to coś z tym.

wystąpiły jeszcze nowe problemy. kiedy próbuję uruchomić jakiś program np winamp, word czy firefox to wyskakuje komunikat: zasoby systemu są zbyt małe by wykonać tą operację (nie dokładnie słowo w słowo, pisałam z pamięci)


(Katalonczyk97) #4

Włącz OTl w dolne okienko Custom Scans/Fixes wklej:

Klikasz Run Fix. Dajesz log z usuwania i nowy robiony z opcji Run Scan( zaznaczasz jeszcze opcję Extra Registry na Use Safelist).

W kwestii zainfekowanego ndis.sys musisz chwilkę poczekać ponieważ pobieram cały Service Pack 2 z internetu. Zaraz jak sie pobierze zedytuje temat.

I ma pytanie czy korzystasz z Vmware?

EDIT: dobra już mam

Plik NDIS.sys zgodny ze stanem twojego systemu:

Wypakuj i umieść na: C:\

Pobierz Avenger http://swandog46.geekstogo.com/avenger2/avenger2.html (patrz z lewej download)

w okienku Input Script here wklej:

klikasz Execute.

Dajesz loga z usuwania z OTL i Avenger i log ze skanu z OTL.


(2fast4you00) #5

cześć.

niestety nie wszystko udało się zrobić. Sprawa z Avengerem i wklejeniem pliku jest OK. tutaj log:

http://wklej.org/id/335641/

Niestety z tym OTL jest problem. Po wklejeniu tego co podałeś i kliknięciu na Run Fix program przestaje odpowiadać. Zostawiłam go na "Killing proccess, please do not interrupt" na 30 min, jak przyszłam to było tylko "program nie odpowiada".

Nie, nie korzystam z Vmware.

dzięki z góry za pomoc!


(Katalonczyk97) #6

Na pewno wypakowałaś z mojego .rara obydwa pliki ndis.sys i ndis1.sys i położyłaś na C:\ ? Bo skrypt z Avengera wskazuje na to, że podmienił się tylko ten z dllcache. Jeżeli to była twoja pomyłka to po prosty wypakuj ndis.sys połóż uprzednio na C:\ i do Avengera wklej:

Jak uprzednio klikasz Execute.

Napewno fizycznie nie masz zainstalowanego Vmware? bo mam podejżany plik a pan Goog;e , mówi, że to od Vmware. Skoro OTL się zawieszaj to spróbuj z wyłączonym antywirusem.

Dajesz log z podmiany w Avengerze, Log z usuwania w OTL oraz nowy z Run Scan


(2fast4you00) #7

hej.

sorki, mój błąd z tymi plikami ndis. już poprawione. Nie instalowałam nigdy Vmware, z tego co przeczytałam w internecie jest to jakiś program do wizualizacji, a czegoś takiego na pewno nie używam/używałam.

Faktycznie OTL działa z wyłączonym antywirusem, logi porobione, ale pojawił się też mały problem. Teraz po wykonaniu wszystkich czynności (a dokładniej po tej podmiane w Avengerze) system uruchamia się tylko w trybie awaryjnym, w trybie normalnym na 1/10 sekundy pojawia się jakiś blue screen i komputer się resetuje.

Log z usuwania w OTL:

http://wklej.org/id/335921/

Log z nowego Run Scan

http://wklej.org/id/335922/

Log z Avengera: (tutaj może troszke namieszałam, bo po tej operacji z podmianą ndis system wymagał ponownego uruchomienia, ale niestety jak pisałam tylko w trybie awaryjnym się udało, więc nie pojawiło się to okienko z logiem. Wybrałam z Opcji File - Open log file, mam nadzieję, że to to.

http://wklej.org/id/335925/


(Katalonczyk97) #8

Hmm czyli trzeba będzie chyba z płyty podmienić ndis.sys ale jeszcze ostatnia próba z Avengerem.m Znowu wypakowujesz ndis.sys w wklejasz w AAvengera

klikasz execute. Potem spróbuj wejsc do Windowsa. i wyprodukować nowe logi OTL.

Jeżeli po podmianie Windows się nie uruchomi to pobierz Combofix http://www.bleepingcomputer.com/combofi ... a-combofix przeczytaj dokłandnie instrukcję używania. wypakuj ponownie ndis.sys. Otwórz notatnik i wklej do niego:

przeciągasz na ikonkę Combofixa Mniej więcej tak:

combofixcfscript.th.gif

ImageShack.us

Dajesz log a Avengera I OTL a jeżeli system się nie uruchomi po Avengerze to również log z Combofixa.


(2fast4you00) #9

hej.

system niestety nie uruchomił się po Avengerze, tzn nadal w trybie awaryjnym. Logi z OTL zrobiłam po nie udanej próbie uruchomienia windowsa (reboot Avengera).

Avenger

http://wklej.org/id/335994/

OTL

http://wklej.org/id/335996/

Combofix

http://wklej.org/id/335997/


(deFco247) #10

Ojoj... Trochę tutaj są pomijane inne infekcje, więc tym razem ja wykonam skrypt usuwający to i owo.

Otwórz Notatnik i wklej do niego:

Plik zapisz pod nazwą CFScript , najlepiej w tym samym folderze co Combofix.exe

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę Combofix.exe

Powinno się rozpocząć usuwanie.

_ Potem dajesz log z usuwania Combofix. _


(2fast4you00) #11

Proszę, oto log (dalej działam na stanie awaryjnym)

http://wklej.org/id/336041/


(deFco247) #12

W logu już nic nie ma.

Żeby sprawdzić co tu powoduje te bluescreeny, to spakuj cały katalog C:\WINDOWS_ **Minidump_** do archiwum i wyślij na http://speedyshare.com. Podaj tutaj link.


(2fast4you00) #13

nie mam takiego katalogu (szukałam nawet przez opcje 'wyszukaj'). przed chwilą pojawił się komunikat taki jak wcześniej, że "system ma za mało zasobów żeby wykonać operację x". coś się posypało chyba, bo teraz podczas uruchamiania komputera nie mam już wyboru czy chcę tryb awaryjny, normalny itp, teraz co chwilę słyszę "pik" jakby komputer się resetował zanim w ogóle się włączy.. nie wiem co teraz zrobić, chyba jedyny ratunek to system od nowa, ale mam tyle ważnych rzeczy na dysku.

edit: jakimś cudem się uruchomił jednak dalej awaryjnie


(deFco247) #14

Tutaj już chyba może mieszać się sprzęt, chociaż dziwne że akurat to wyskoczyło po zastosowaniu skryptu The Avenger.

Ile piknięć i o jakiej długości?


(2fast4you00) #15

jeden pik, taki normalny od "reset". szukałam już oznaczenia ilości i długości pików, ale sprawa wygląda tak, ze pokazuje się ten czarny ekran jak się włącza komputer, mija 5 sek i pik, resetuje się i od nowa, za którymś razem udało się włączyć