Win32/virut.NBK - problem!

Witam (jako, że to mój pierwszy post…).

Od kilku dni mam problem z wirusem “Win32/virut.NBK”. Nie chciałbym formatować dysku zwłaszcza, że niecałe 2 miesiące temu to robiłem. Tutaj log : http://wklejto.pl/27052. Czy da się w ogóle coś uratować ? Jeśli tak, to prosiłbym o instrukcję krok po kroku.

Nikt Ci nie odpisuje bo tego wirusa właściwie nie da się usunąć, poza formatem, ale zobacz tutaj viewtopic.php?t=311005 ostatni post

Jeżeli chcesz walczyć z tym śmieciem, to proponuję zastosować inny schemat działania.

Pobierasz i wypalasz Rescue CD najlepiej dwie Dr. Web LiveCD i Kaspersky Rescue Disk (musisz to zrobić na niezainfekowanym komputerze). Następnie przeprowadzasz skanowanie wszystkich dysków (partycji) komputera i usuwasz wszystkie wykryte zainfekowane pliki. Po tej operacji możliwe jest, że Windows już nie wstanie (to zależy, ile i jakie pliki systemowe zainfekował Virut) i konieczna będzie nakładkowa instalacja systemu.

Jeżeli zdecydujesz się na format, to trzeba formatować wszystkie partycje i pamiętaj, że nie możesz backupować żadnych instalek programów, sterowników, czy wygaszaczy ekranu, które znajdują się na zainfekowanym komputerze.

Zastosowałem się do tego tematu - viewtopic.php?t=311005. Ostatni post.

  1. Ściągnąłem “Dr.Web” - zrobiłem skan, wyskoczyło mi 22 zainfekowanych plików, wyleczyłem je.

  2. Ściągnąłem “Kaspersky Virus Removal Tool” - zrobiłem pełny skan i znalazło mi to :

kaspersky.jpg

Co robić dalej ?

Musisz usunąć wszystko co znajdzie skaner do skutku aż nic nie znajdzie. Jeśłi system lub inne programy przestaną działać to należy wszystko przeinstalować, łącznie z systemem jak pisał Barnaba ,