Win7 alert o małej ilości wolnego miejsca - jak zmienić?

(p19koz) #1

Kiedyś już poruszałem ten temat, ale było to dość dawno i w dodatku bez rezultatu. Może teraz będę miał więcej szczęścia? Otóż chodzi mi o zmianę ustawień paska postępu zapełnienia partycji:

tak aby robił się później czerwony albo wręcz w ogóle (bo partycja przeznaczona jest na filmy więc i wolna przestrzeń nie jest bezwzględnie potrzebna).

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #2

Raczej się nie da, przykro mi.

BTW: Kto używa jeszcze dyskietek Oo

(goomish) #3

http://brainwreckedtech.wordpress.com/2 ... s-vista-7/

(p19koz) #4

@ goomish

próbowałeś to u siebie (na Windows 7) bo u mnie wyskakuje w ostatnim kroku błąd z dostępem do rejestru. Jeśli to jakoś obszedłeś to proszę napisz.

(Łukash) #5

p19koz , a jak to robisz ,zapisujesz jako .reg czy ręcznie edytujesz rejestr ?

(p19koz) #6

jako *.reg. Ręcznie nie wiem za bardzo jak. Wyjaśnij, jak wiesz, jak?

(Łukash) #7
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Policies\\Explorer]

"NoLowDiskSpaceChecks"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Microsoft\\Windows Search\\Gathering Manager]

"BackOffLowDiskThresholdMB"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Microsoft\\Windows Search\\Gather]

"LowDiskMinimumMBytes"=dword:00000000

Nie używaj może cmd tylko zapisz jako>wszystkie pliki>lowdisk.reg x2 kliknij dodaj do rejestru ,zrestartuj system.

Ręcznie:

Przechodzisz to każdego klucza po kolei ....Explorer,....Gathering Manager,.....,Gather i tworzysz w każdym Nowy>Wartość DWORD 32,Nowa wartość -wpisujesz (kopiujesz/wklejasz)po kolei to co między cudzysłowami,dane wartości po kolei 1,0,0.Restart.

(p19koz) #8

Sposób 1:

• właśnie wtedy wyskakuje mi "błąd z dostępem do rejestru"

Sposób 2:

• po restarcie pasek postępu zapełnienia partycji dalej jest czerwony.

Może jakieś inne, bardziej skuteczne, sposoby?

(Łukash) #9

Chyba nie będzie to takie łatwe ,to .bmp siedzi pewnie gdzieś w jakiejś bibliotece i trzeba by było to podmienić.