Win7 coraz wolniej uruchamia sie

Witam

Mam problem z Windows7 professional coraz wolniej uruchamia mi się po wciśnięciu pawer do pulitu trwa to 1.5 minuty i wogule jakos wolniej dziala.

Czym może być to spowodowane ?

Patrzylem tez czy nie ma wiurusow i okazalo sie ze nie ma.

Moj komputer:

Procesor i5 760

Ram 4Gb

Pamiec 500gb

Włącz mu systemowego defragmentatora i ustaw mu terminarz oraz wykonaj defragmentację odrazu teraz.

Możesz też zainstalować Defraggler http://www.dobreprogramy.pl/Defraggler, … 13314.html i wykonać w ten sposób tę czynność.

Dobrze by było wykonać Defragglerem defragmentację podczas restartu komputera (jest tam taka opcja).

Włącz mu systemowego defragmentatora i ustaw mu terminarz oraz wykonaj defragmentację odrazu teraz

Jak to zrobic bo za bardzo nie znam sie na komputerach:)??

Menu Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Defragmentator dysków i tam ustaw go jak sobie życzysz. Możesz też odrazu wykonać defragmentację. Terminarz samoczynnej defragmentacji warto ustawić co najmniej raz na tydzień.

defragmentacje robie co tydzien i mam ustawiony ja mowiles

msconfig panocku i pokaż co tam się na starcie odpala.

w msconfig panocku odznaczylem wszystkie programy ktore sa nie potrzebnie uruchamiane

W przypadku Windows będziesz najprawdopodobniej musiał robić formatowanie dysku i ponowną instalację…

przed formatowaniem bede musial zrobic kopie zapasowa??

A jak zrobie te kopie zapasowa komputera to przywroci mi co mialem zdiecia w biblotekach?? i czy czy przywroci mi co mialem zainstalowane gry???

lukasz1994 , na początek zapuść pełny skan powierzchni programem HDTune i podaj screena z zakładki Health

Uruchom wiersz poleceń, wykonaj skan powierzchni poleceniem

chkdsk C: /R

(powtórzyć dla wszystkich partycji)

Po pierwsze to automatyczna defragmentacja nic nie daje, jeśli komputer nie jest włączony 24/7, a na dysku z systemem ciągle zapisywane są jakieś dane. Najbardziej szkodzą punkty przywracania systemu (jeśli masz włączone). Ciągle tworzą się nowe punkty, podczas gdy stare są usuwane a program nawet nie uwzględnia ich przy defragmentowaniu. Także przed defragmentacją usuwamy je bez wyłączania samej funkcji. W drugiej kolejności powinieneś mieć podzielony dysk na przynajmniej dwie partycje, na dysku C sam system, na pozostałych programy i inne dane. To tak w dużym skrócie streściłem, jeśli będziesz potrzebował głębszych wyjaśnień - pytaj. :slight_smile: