Win7 czy Vista - który wybrać

Mam oryginalny system vista i win7 7100 rc. Teraz mam win7 rc i nie mam żadnych problemów , mam wszystkie sterowniki od producentów wydane do win7. Komputera używam do internetu,gier,filmów. Który lepiej zainstalować ? Gdzies czytałem że Microsoft poleca przejscie z visty na win7rc nie czekając na rtm.

Vista sp1+updates czy win7rc ?

Ja bym został przy Windows Vista. Windows 7 RC to jest nadal wersja testowa, poza tym informuje Microsoft co robisz na komputerze, może być nie stabilny i w każdej chwili może się przydarzyć coś nieoczekiwanego. Nie zalecam tego systemu teraz jako systemu na co dzień. Jednak jeżeli nie będziesz pracował na komputerze (tzn., że nie ma obaw, że projekt nad którym tak ciężko pracowałeś przez kilka godzin ulegnie zniszczeniu) i nie boisz się to zaryzykuj.

bez przesady, nie jest to aż takie ryzyko. jest to przecież wersja RC, a nie beta.

musisz sprawdzić sam co Ci bardziej pasuje :slight_smile:

Ja z win7 wrociłem do XP ze względu na wydajność mojego kompa (Intel Atom 1,6).

greggtt:

E4300 + nForce 650 + 2GB ramu + HD4850 + HDD 250GB na twoim kompie WIn7 powinien chodzić minimalnie lepiej od Visty bo do super wydajnych to on nienależny niestety.

kstarski:

Na Atomie instalował bym Win 2000 SP4 ewentualnie Win XP SP3. Win Vista/7 ma za duże wymagania na Atoma.

moje zdanie windows7 widze duza różnice pomiedzy windows7 a vista home premium

dlatego napisałem że wróciłem do XP, ehs…