Win7 - drukarka - drukuje po obejrzeniu właściowości

Witam,

 

W skrócie:

Zakupiłem nowy komputer do firmy (win7 64bit), stoi w biurze oddalonym od kserokopiarki o 10m (to chyba nie istotne).

Jest to kserokopiarka sieciowa (oba urządzenia w tej samej sieci, połączone po kablu). Urządzenia łączą się ze sobą, wysłane dokumenty są drukowane ale… ALE! kserokopiarka drukuje dopiero wtedy gdy wejdziemy do niej we właściwości i bez zmieniania czegokolwiek wyjdziemy z menu. 

Czyli, jesteśmy w word, wciskamy CTRL+P i zanim naciśniemy OK, musimy przy drukarce nacisnąć WŁAŚCIOWOŚCI i zamknąć wyświetlone okienko.

Jak dla mnie dziwna sprawa, nie wiem w czym jest problem, bo przecież samo to że wejdziemy w menu nie zmienia jeszcze żadnych ustawień.

 

W firmie jest ponad 10 komputerów, w tym kilka z win7 i na innych nie ma problemu.

Będę wdzięczny za jakieś sugestie.

Czemu model urządzenia to jakaś tajemnica? Xerox? To standard, problem sterowników - mogą się różnić w stosunku do tych pozostały komputerów, ew. masz na pozostałych 32bit wersję OS. Wywal sterowniki, klucze z rejestru i zainstaluj jeszcze raz. Sprawdź, czy nie ma problemów z komputerem (czy coś się nie dzieje z prawami do spoolera, czy jest miejsce na dysku C etc.).

Konica Minolta c253

Na każdym z win7 jest 64bit

Być może, akurat na tym systemie, zostało coś pominięte w domyślnych ustawieniach (preferencjach drukowania) we właściwości urządzenia i dlatego, dopiero przed drukowaniem dokumentu, za każdym razem trzeba ustawiać.

Co do przeinstalowania, to daremne, gdy nie usuwa się ukrytych, chronionych i rozszerzeń pozostałości, oraz domyślnych wpisów ustawień w rejestrze, po odinstalowaniu. Pierwsze, to ustawienie odpowiednich opcji w widoku opcji folderów i użycie wyszukiwarki do znalezienia i usuwania (polecam malutki wisejetsearch, który znajdzie w sekundę tysiące wyników), a drugie, to posłużenie się programem regseeker, żeby ręcznie nie usuwać w rejestrze, gdy program robi backupy rejestru z tego, co usunie. Programy mają ustawienie języka polskiego.