Win7 dziwne przywieszanie w Explorerze

Witam, od tygodnia testuję sobie Win7 b.7000, wszystko jest w miare ok, mijając niektóre problemy z programami, np Mozillą 3 i adobe Flash pod niego(w końcu mozilla 2 dziala w miare ok)

Ale mój problem dotyczy czegoś innego. Podczas przeglądania zawartości dysku, wchodzenia i wychodzenia do różnych folderów (bez naczenia jakich) nagle w okienku, tam gdzieadres (np.C:\Program Files\7-Zip) pojawia się podświetlanie na zielono tego paska, taki postępujący pasek, identyczny jak korzystamy z opcji “szukaj”. Ja oczywiście nie korzystam wtedy z szukania, tylko chodzę po folderach, a ten jakiś dziwny proces się włącza, jest to raz na jakiś czas. Kiedy się włącza ten proces, dioda HDD się pali cały czas i niemożliwe jest dalsze przeglądanie zawartości dysku twardego, bo jest jakby zwis, wsystkie inne programy działają wtedy normoalnie. Wyłączenie wtedy okna i od nowa włączenie Mój Komputer nic nie zmienia, dalej jest ten sam problem, znika po ponownym uruchomieniu.

Co to właściwie jest, jak to wyłączyć?

pozdro

Mój sprzet: C2D 4300@2,1GHz, 1G DDR800MHz, Galaxy7300DDR3128MB, HDDSeagate250GB, płyta ASUSA

Musisz niestety się do tego przyzwyczaić. Zarówno Windows Vista jak i Windows 7 odczytują zawartość każdego folderu i na tej podstawie wyświetlają jego zawartość.

Pozdrawiam

aha, ale to odczytywanie trwa nie klika sekund a kilka minut… trochę uciążliwe to jest. A z vistą nie miałem kontaktu, przesiadlem sie na Win7 z XP, dzieki za odp

A można to jakoś wyłączyć??

Też mam podobny objaw. Naciskam jakiś podfolder i zaczyna długo czytać. Jeżeli poczekam to się otworzy, ale trwa to do minuty.

Edit: co ciekawe jeżeli wchodzę drugi raz do tego folderu otwiera się szybko.

dokładnie to ten problem, tylko że masz lepszy sprzęt i dlatego jest to szybciej u CIebie, ale i tam dużo, moze to być denerwujące…

Można to jakoś wyłączyć?

Pobierz i zainstaluj program Sunrise Seven Aplha ( http://www.sunriseforum.yoyo.pl/viewtopic.php?f=8&t=61 ) i w module Wydajność I Optymalizacja zaznacz opcję Wyłącz Automatyczne Sprawdzanie Typu Folderów. Dodatkowo możesz wyłączyć usługę indeksowania dysków.

Pozdrawiam

Dziękuje bardzo! :lol: fajny program, zaznaczyłem podane przez Ciebie opcje, jak na razie wszystko ok, tylko nie ma w tym programie opcji aby zapisać wybrane ustawienia, tylko jest przycisk zamknij, więc myślę że wystarczy tylko zaznaczyc odpowiednie pola!

Ale jak włączam ten program ponownie, to opcja ta jest nadal odznaczona, jak zaywierdzić zmiany?

pozdro!

Po każdym użyciu Sunrise Seven jeśli dokonałeś zmian w ustawieniach należy albo zrestartować powłokę, albo się przelogować albo najpewniejsze restart kompa. Pamiętaj Sunrise Seven jest w wersji Alpha.

Pozdrawiam